آغاز واکسیناسیون 68 ساله ها از دوشنبه ، فرایند صعودی کرونای دلتا در 25 استان کشور

به گزارش بی نهایت اس ام اس، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با ابراز نارضایتی از رعایت 66 درصدی رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور، در عین حال از آغاز واکسیناسیون گروه سنی 68 سال به بالا از دوشنبه هفته جاری خبر داد.

آغاز واکسیناسیون 68 ساله ها از دوشنبه ، فرایند صعودی کرونای دلتا در 25 استان کشور

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا رییسی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: جلسه امروز با ریاست رییس جمهور و حضور همه اعضا تشکیل شد. مروری بر شرایط ویروس جهش یافته دلتا در سطح دنیا داشتیم. بیش از 65 کشور دنیا هستند که این ویروس در آن ها شناسایی شده است و همچنان کشور های دیگر را هم در برمی گیرد و ویروسی با قدرت سرایت بالاتر است و در حال حاضر در کل کشور ما هم در حال چرخش است و در استان های مختلف رد پایش وجود دارد.

وی گفت: شرایط فعلی در دنیا نشان می دهد بیشترین ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور برزیل بعد هند و بعد اندونزی و سپس روسیه است که درگیری زیادی عمدتا با ویروس دلتا دارند. در ایران هم 25 استان فرایند صعودی دارند و تقریبا بیشتر شهرهایشان دارد درگیر می شود.

رییسی با اشاره به آخرین شرایط رنگبندی کرونایی کشور و با بیان اینکه در حال حاضر 143 شهرستان قرمز، 186 شهرستان نارنجی و 119 شهرستان هم در شرایط زرد قرار دارند، گفت: بیشترین شهر های درگیر بیماری شامل کرمان که 16 شهر درگیر، فارس با 13 شهر، تهران با 13 شهر، مازندران 13 شهر، هرمزگان 12 شهر، سیستان و بلوچستان 10 شهر، بوشهر 8 شهر و یزد 8 شهر درگیر بیماری دارند. سایر استان ها مانند گلستان و گیلان و همچنین اصفهان بین پنج تا شش شهرشان درگیر است. در برخی ازاستان ها یک یا دو شهر هستند که به معنی تغییر رنگ به سمت قرمز است.

رعایت 66 درصدی پروتکل های بهداشتی در کشور

وی با ابراز نگرانی از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور هم گفت: باید این نکته را مد نظر قرار دهیم یکی از جا هایی که باید عدم رضایت خود را اعلام کنیم بحث عدم رعایت پروتکل ها است.

رییسی گفت: متاسفانه با این هشدار هایی که داده می شود میزان رعایت پروتکل ها حدود 66 درصد است که بسیار جای تاسف است و نیاز است که مراقبت بیشتری انجام دهیم و پروتکل ها اگر زیر 85 درصد رعایت شود قطعا کارساز نخواهد بود.

افزایش سرعت واکسیناسیون در کشور از هفته جاری

رییسی همچنین درباره واکسیناسیون کرونا هم گفت: خبر خوب اینکه از این هفته فرایند واکسیناسیون در کشور بسیار بهتر خواهد شد. میزان قابل توجهی واکسن دیروز و امروز به دست ما رسیده و در این هفته هم خبر خوبی هست که واکسن دوباره خواهد رسید و سرعت واکسیناسیون بالاتر خواهد رفت.

واکسیناسیون سنین 68 سال به بالا از دوشنبه

وی همچنین گفت: از روز دوشنبه از گروه 70 ساله هایی که قبلا برای واکسیناسیون فراخوان شده بودند، دو سال پایین تر خواهیم آمد و به این ترتیب واکسیناسیون گروه سنی 68 سال به بالا، از دوشنبه شروع خواهد شد.

رییسی تاکید کرد: البته از مردم خواهش می کنیم افرادی به مراکز مراجعه کنند که پیامک برای آن ها ارسال شده است و بدون فراخوان حضور پیدا کنند؛ چراکه قاعدتا تجمع ایجاد می شود. مراکز تجمیعی واکسیناسیون را زیاد و ظرفیت تزریق را بالا برده ایم، اما تاکیدمان این است که بدون نوبت دهی مراجعه نکنند و اینکه دو و سه صبح بفرایند و نام بنویسند، روشی منسوخ شده است و آن را توصیه نمی کنیم. مردم بدانند اگر واقعا نوبت داده نشده مراجعه نکنند و به تدریج همه افراد را برای واکسیناسیون دعوت خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1129

به "آغاز واکسیناسیون 68 ساله ها از دوشنبه ، فرایند صعودی کرونای دلتا در 25 استان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز واکسیناسیون 68 ساله ها از دوشنبه ، فرایند صعودی کرونای دلتا در 25 استان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید