آمادگی پالایشگاه فجرجم برای دریافت حداکثری خوراک از پارس جنوبی

به گزارش بی نهایت اس ام اس، مدیرعامل شرکت پالایش گاز فجرجم گفت: این شرکت اکنون در وضع استمرار تولید واقع شده است و آماده دریافت خوراک حداکثری از منابع گازی پارس جنوبی است.

آمادگی پالایشگاه فجرجم برای دریافت حداکثری خوراک از پارس جنوبی

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، عبدالصمد نجفی در این باره اظهار کرد: پالایشگاه فجرجم اکنون خوراک خود را از منابع گازی نار، کنگان و عسلویه دریافت می کند و تولید آن نیز بیش از تعهد در نظر گرفته شده است، اما در صورت نیاز کشور، آماده دریافت خوراک حداکثری از منابع مشترک پارس جنوبی است.

نجفی شرح داد: شرکت پالایش گاز فجرجم نسبت به مدت مشابه در زمستان سال 98، حدود 10 درصد افزایش تولید دارد و هیچ مسئله ای برای تولید پایدار و استمرار تولید نداریم، از سویی افزایش تولید گاز در این مجموعه سبب افزایش تولید دیگر محصولات شرکت مانند ال پی جی نیز می شود.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز فجرجم همچنین با تأکید برضرورت رعایت الزام های اچ اس ئی، گفت: استمرار تولید در این شرکت با رعایت همه اصول ایمنی و محیط زیست همراه است و کارکنان همواره باید در تقویت این اصل بکوشند.

تصفیه بیش از 30 هزار لیتر روغن توربو ماشین در پالایشگاه فجرجم

ناصر معدلی، رئیس برنامه ریزی و روش های تعمیرات شرکت پالایش گاز فجرجم نیز با اشاره به اهمیت تصفیه روغن توربو در تأسیسات صنعتی گفت: در 6 ماه نخست امسال بیش از 30 هزار لیتر روغن توربو ماشین ها در این شرکت تصفیه شده است.

وی تأکید کرد: افزایش سطح وارنیش روغن یکی از عوامل محدودکننده عمر مفید روغن های صنعتی گران قیمت و تصفیه روغن توربوماشین های صنعتی یک ضرورت است.

رئیس برنامه ریزی و روش های تعمیرات شرکت پالایش گاز فجرجم شرح داد: اداره تعمیرات شرکت پالایش گاز فجرجم به خرید یک دستگاه پکیج وارنیش روغن اقدام کرده که سبب می شود در آینده، نیازهای خرید روغن کاهش یابد و بازیافت و استفاده از روغن های موجود را که در مقادیر بسیار زیاد در توربوماشین های پالایشگاه کاربرد دارد به حداکثر برساند.

به گفته معدلی، با به کارگیری دستگاه های ویژه حذف وارنیش که با دستگاه های تصفیه فیزیکی روغن متفاوت است، امکان استفاده مجدد از روغن آلوده و حذف آلودگی از بدنه های داخلی مخازن و مسیرهای انتقال روغن که سال های متمادی روی هم انباشته شده، فراهم می شود.

وی یادآور شد: آلودگی های انباشته شده در این مسیرها با شارژ روغن جدید در مخزن، آلودگی روغن جدید را در پی دارد که با حذف و جدا کردن ذرات وارنیش از مسیرها، امکان انتقال آلودگی به روغن جدید منتفی می شود و این کار بر دوام روغن جدید و طول عمر تجهیز می افزاید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 831

به "آمادگی پالایشگاه فجرجم برای دریافت حداکثری خوراک از پارس جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی پالایشگاه فجرجم برای دریافت حداکثری خوراک از پارس جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید