استفاده از پهپادهای ثابت به عنوان دوربین نظارتی پلیس

به گزارش بی نهایت اس ام اس، شرکت آکسون، مجوز پهپادهای خود برای عملیات های اجرای قانون را دریافت می کند.

استفاده از پهپادهای ثابت به عنوان دوربین نظارتی پلیس

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، ممکن است استفاده از پهپادها در نیروهای پلیس افزایش یافته باشد، اما با توجه به زمان کوتاه پرواز و نیاز به اپراتورهای مجاز هنوز هم محدودیت برای استفاده آنها وجود دارد.

شرکت فناوری ایمنی عمومی آکسون(Axon) با استفاده از په پادهای متصل به زمین موسوم به فوتوکیت(Fotokite) به دنبال رفع این محدودیت هاست.

این کوادکوپتر برقی به وسیله یک کابل به زمین متصل است که همزمان نیروی یک باتری را از زمین به پهپاد می رساند و همچنین تصاویر ویدئویی اچ دی ضبط شده توسط دوربین پهپاد را به زمین منتقل می کند. به این معنا که این پهپاد می تواند ساعت ها در یک مکان مرتفع بماند و به طور مداوم فیلم منتقل کند.

در حالیکه این پهپاد می تواند با یک تبلت یا گوشی هوشمند به صورت دستی تنظیم شود، می تواند به صورت اتوماتیک نیز پرواز کند و ارتفاع و جهت گیری داده شده را حفظ کند.

از آنجا که فوتوکیت به طور ایمن روی زمین متصل می شود، اداره فدرال هوانوردی(FAA) آمریکا به آن اجازه می دهد بدون مجوز، در مناطق شهری به پرواز درآید.

پهپاد مذکور می تواند تا ارتفاع 46 متری معلق بماند و به طور مداوم و در لحظه از موقعیت، دیدی مانند دید یک پرنده را فراهم کند و در برنامه هایی مانند کنترل ترافیک، نظارت معمول و یا عملیات های تحقیق و نجات مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت این پهپاد هنوز اعلام نشده و باید از سال آینده در دسترس آژانس های اجرای قانون در کانادا و آمریکا قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 580

به "استفاده از پهپادهای ثابت به عنوان دوربین نظارتی پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از پهپادهای ثابت به عنوان دوربین نظارتی پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید