افزایش اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی

به گزارش بی نهایت اس ام اس، مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی براساس نتایج طرح پایش این وزارتخانه نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

افزایش اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی

محمدسعید سیف مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بی نهایت اس ام اس با اشاره به افزایش اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در امسال گفت: درصد اشتغال رشته های مختلف در مقطع کاردانی تا دکتری براساس نتایج طرح پایش این وزارتخانه افزایش رو به رشدی داشته است به طوری که در مقطع کاردانی با رشد 59.81درصدی روبه رو بوده ایم.

افزایش اشتغال مقطع کارشناسی و ارشد فارغ التحصیلان

وی اضافه کرد: براساس نتایج طرح پایش درصد اشتغال رشته های مختلف در مقطع کارشناسی با 52.97درصد افزایش همراه بوده و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد نیز با 63.67درصد رشد همراه بوده است.

بیشترین شغل در رشته آموزش زبان و کمترین آن در رشته تاریخ است

مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توضیح داد: درصد اشتغال رشته های مختلف در مقطع دکتری براساس نتایج طرح پایش با 81.59درصد رشد داشته ایم. این در حالی است که درصد اشتغال در رشته های مختلف در مقطع کارشناسی براساس نتایج طرح پایش بیشترین رشد مربوط به سه رشته آموزش زبان، مهندسی مکانیک و مهندسی مواد بوده و کمترین رشته نیز مربوط به تاریخ، شیمی کاربردی و آمار است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 84

به "افزایش اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید