بحرین، برخورد سیاسی و غیرانسانی رسانه های رژیم آل خلیفه با بیماران کرونا

به گزارش بی نهایت اس ام اس، انجمن حقوق بشر بحرین با انتشار گزارشی از هجوم رسانه های وابسته به رژیم آل خلیفه به مبتلایان کرونا در این کشور و انتشار مطالب تحریک آمیز علیه آنان اطلاع داد.

بحرین، برخورد سیاسی و غیرانسانی رسانه های رژیم آل خلیفه با بیماران کرونا

به گزاری گروه بین الملل بی نهایت اس ام اس، انجمن حقوق بشر بحرین در جدیدترین گزارش خود اعلام نموده است که در تاریخ 24 فوریه الی 3 مارس 2020 انتشار 470 مطلب تحریک آمیز علیه شهروندان شیعه مبتلا به ویروس کرونا و یا مشکوک به ابتلا به آن و مخالفان دولت و سازمان های حقوق بشری را در رسانه های مختلف حکومت بحرین به ثبت رسانده است.

در گزارش این انجمن آمده است : مطالب منتشر شده به حدی شدید است که حق زندگی و آزادی و کرامت انسانی را نقض می نمایند، در بعضی موارد نویسندگان خواهان تبعیض نژادی علیه بیماران یا سلب تابعیت آنان شده و به استفاده از عبارت های توهین آمیز برای توصیف اعتقادات شیعیان روی آورده اند. دولت بحرین زمینه مناسبی را برای افرادی که علیه شیعیان مطالب تحریک آمیز منتشر نموده و سبب نفرت پراکنی می شوند فراهم نموده و به واسطه آن دایره مطالب تحریک آمیز گسترده تر شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: در حالی که دستگاه های امنیتی مربوط به جرایم سایبری، دادستانی و مقامات قضایی از تعقیب فعالان سیاسی و حقوق دانان و شهروندانی که از حق خود برای آزادی بیان استفاده نموده اند دست بر نمی دارند و با به کارگیری دستگاه های امنیتی تحت نظر وزیر کشور از شهروندان انتقام گرفته و آنان را شکنجه می نمایند، مشاهده می کنیم که دولت هیچ اقدامی در برابر کسانی که مطالب و پیغام های تحریک آمیزی علیه شهروندان منتشر می نمایند، انجام نمی دهد.

در بخش دیگری از این گزارش می خوانیم در پیغام های منتشر شده علیه شهروندانی که پس از بازگشت از ایران به کرونا مبتلا شدند می توان موارد تحریک آمیزی را مشاهده کرد که عبارتند از: درخواست اعدام بیماران و آتش زدن پیکرهایشان، درخواست سلب تابعیت بیماران، درخواست بازداشت بیماران به اتهام تهدید امنیت ملی، درخواست قرنطینه بیماران در مساجد و حسینیه ها و توهین به اعتقادات آنها، دعوت به خشونت و توسل به زور برای قرنطینه بیماران و دعوت به خودداری دولت از پذیرش شهروندان بیمار خارج از کشور و عدم یاری رسانی به آنان.

انجمن حقوق بشر بحرین در بخشی دیگری از گزارش خود می نویسد در این مطالب تحریک آمیز شهروندان مبتلا به بیماری کورونا را با توصیف های توهین آمیز و عبارت های دور از انسانیت و اخلاق همچون زباله، مجوسی، عوامل ایران، صفوی، قبرپرست، شیعه عقب مانده، گوسفندان جاسوس، سلاح های بیولوژیک، کافر و فاسق و نجس، خیانتکار و مبتلایان به ویروس دشمن ما هستند، خطاب قرار گرفته اند.

در خاتمه انجمن حقوق بشر بحرین یادآور شد که قانون بین المللی حقوق بشر از دولت ها می خواهد که مانع انتشار پیغام های تحریک آمیز و نفرت پراکن علیه قومیت ها و نژاد ها و پیروان ادیان مختلف شوند، دولت از یک سو در موارد ذکر شده مانع انتشار پیغام های تحریک آمیز نمی گردد و از سوی دیگر از همین قانون بین المللی برای محدود کردن سخنان قانونی مخالفان یا هدف قرار دادن اقلیت ها استفاده می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 246

به "بحرین، برخورد سیاسی و غیرانسانی رسانه های رژیم آل خلیفه با بیماران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحرین، برخورد سیاسی و غیرانسانی رسانه های رژیم آل خلیفه با بیماران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید