برگزاری نشست هم اندیشی با احزاب اصلاح طلب در وزارت کشور

به گزارش بی نهایت اس ام اس، مدیرکل سیاسی وزارت کشور از برگزاری هم اندیشی با احزاب اصلاح طلب در دفتر سیاسی این وزارتخانه اطلاع داد و گفت: در این نشست، فعالان سیاسی دیدگاه ها و مواضع خود را در قبال انتخابات 98 بیان کردند.

برگزاری نشست هم اندیشی با احزاب اصلاح طلب در وزارت کشور

به گزارش گروه سیاسی بی نهایت اس ام اس، حمید ملانوری مدیرکل سیاسی وزارت کشور و دبیر کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی از برگزاری نشست هم اندیشی با احزاب اصلاح طلب در دفتر اداره کل سیاسی وزارت کشور اطلاع داد و گفت: در این نشست، ضمن بیان مولفه ها و الزامات موثر در حضور فعالانه و پرشور آحاد شهروندان در انتخابات و یادآوری انتظارت مترتب بر فعالیت احزاب و گروه های سیاسی در تحقق این مهم، بر حضور فراگیر سلایق مختلف سیاسی و معتقد به نظام و قانون اساسی در راستای مشارکت افزایی و رونق بخشی به انتخابات تاکید شد.

وی اضافه کرد: در این نشست، نمایندگان احزاب بر قانونمند کردن انتخابات تاکید جدی داشتند و اینکه راه امیدوارکردن مردم و پرهیز از یأس و بی اثر بودن رای مردم، عملکرد قانونمند در اجرای انتخابات است.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور تاکید نمود: نمایندگان احزاب در این نشست اشاره کردند که برای داشتن انتخاباتی پرشور و حماسی، نقش همه بخش های حاکمیت، خصوصاً نقش رسانه ملی بسیار مهم است که متاسفانه صداوسیما هنوز وارد فاز انتخاباتی نشده است. در واقع به منظور مشارکت پرشور و حداکثری مردم، رسانه ملی نیز باید ورود پررنگ و در عین حال بی طرفانه ای داشته باشد.

ملانوری گفت: از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست این بود که مردم یکی از سه رکن انتخابات به همراه دو رکن دیگر یعنی مجریان و کاندیدا ها هستند. اگر قرار است مردم در انتخابات شرکت نمایند باید کاندیدای خود را در انتخابات ببینند.

وی اضافه کرد: احزاب تاکید داشتند که برای تحقق مشارکت حداکثری باید اصل رضایتمندی مردم مبنا باشد، با مردم وارد گفت گو شد و همچنین برای پیشگیری از بی تفاوتی مردم کوشش کرد.

دبیر کمیسیون ماده 10 توضیح داد: براساس موضوعات مطرح شده در این نشست؛ احزاب اصلاح طلب، مشارکت فعالانه را دنبال می نمایند نه انفعال در انتخابات و قاعدتاً باید حداقل هایی برای بستن لیست های انتخاباتی باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 76

به "برگزاری نشست هم اندیشی با احزاب اصلاح طلب در وزارت کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نشست هم اندیشی با احزاب اصلاح طلب در وزارت کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید