بیش از یک میلیون انگلیسی دچار عوارض بلندمدت کرونا، زنان بیشتر مستعد کووید طولانی هستند

به گزارش بی نهایت اس ام اس، اداره ملی آمار انگلیس بیان کرد که بیش از یک میلیون نفر در این کشور از عوارض کووید-19 طولانی رنج می برند.

بیش از یک میلیون انگلیسی دچار عوارض بلندمدت کرونا، زنان بیشتر مستعد کووید طولانی هستند

به گزارش ایسنا، این آمار به میزان قابل توجهی از تخمین های پیشین درباره ماندگاری و علائم ناتوان نماینده این بیماری بیشتر است و بعد از صعود موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر انگلیس در ماه ژانویه اتفاق افتاده است.

اداره ملی آمار انگلیس اعلام نمود: در مجموع 1.1 میلیون نفر در این کشور از علائم کووید طولانی رنج می برند که بیش از 4 هفته بعد از ابتلا به کووید-19 ادامه یافته و عامل دیگری برای توجیه این علائم یافت نمی گردد.

علائم کووید طولانی می تواند شامل خستگی مزمن، بریدگی نفس، حالت ذهنی غیرمعمولی که به مه مغزی معروف است و همچنین آسیب های جدی به اندامی نظیر کلیه ها، قلب و شش ها باشد.

اداره ملی آمار انگلیس نتیجه گرفته است که این علائم، زندگی روزانه 674 هزار نفر را تحت تاثیر قرار داده و حدود 200 هزار نفر گزارش نموده اند که این علائم، ظرفیت آنان را در انجام فعالیت های عادی و معمولشان به شدت محدود نموده است.

در بین کسانی که این علائم را در خود گزارش نموده اند تقریبا 700 هزار نفر گفتند که در سه ماه گذشته به کووید مبتلا شده اند اما 70 هزار نفر هم گفتند که بیش از یک سال قبل به کووید مبتلا شده بودند.

این مشکل در بین افراد 35 تا 69 ساله، زنان و افرادی که در مناطق محروم تر زندگی می نمایند بیشتر به چشم می خورد. همچنین در میان افرادی که بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته اند می توان از افرادی که در کادر بهداشتی و تامین اجتماعی کار می نمایند و همچنین افرادی که بیماری هایی از قبل دارند نام برد، البته اداره ملی آمار انگلیس گفته که معلوم نیست این امر به خاطر خطر در معرض ابتلا قرار دریافت باشد یا به خاطر آسیب پذیری این گروه در برابر علائم کووید طولانی رخ داده است.

به گزارش ایندیپندنت، اداره ملی آمار انگلیس همچنین اعلام نمود: این تخمین ها درکی از شیوع کووید طولانی در سراسر کشور که توسط خود افراد گزارش شده ارائه می دهد و علاوه بر خطر ابتلا به ویروس کرونا، خطر بروز کووید-19 طولانی بعد از ابتلا را هم به ما نشان می دهد.

ارزیابی مدارک موجود توسط موسسه ملی تحقیقات بهداشتی انگلیس نیز تاکید می نماید که زنان احتمالا در این زمینه بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 968

به "بیش از یک میلیون انگلیسی دچار عوارض بلندمدت کرونا، زنان بیشتر مستعد کووید طولانی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از یک میلیون انگلیسی دچار عوارض بلندمدت کرونا، زنان بیشتر مستعد کووید طولانی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید