تحویل 30 میلیون دوز واکسن کرونا توسط برکت تا اواسط تابستان

به گزارش بی نهایت اس ام اس، محرز ضمن تاکید بر اینکه برای تابستان مقدار زیادی واکسن داریم و امیدواریم بیشتر مردم را واکسینه کنیم، گفت: به گفته مسئولین کارخانه صنعتی برکت تا اواسط تابستان تا 30 میلیون دوز تحویل خواهند داد.

تحویل 30 میلیون دوز واکسن کرونا توسط برکت تا اواسط تابستان

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، برنامه صبح و گفتگو رادیو گفتگو با موضوع اطلاع رسانی از شرایط واکسن کرونا با دکتر مینو محرز، عضو کمیته اتاق فکر ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت تلفنی گفتگو کرد.

مینو محرز با اشاره به واکسیناسیون واکسن کرونا در کشور گفت: در همه کشور ها واکسیناسیون را طبق پروتکلی که دارند، ابتدا از افرادی که در معرض خطر بیشتری هستند، آغاز کرده اند. در ایران هم آغاز شده و با واکسن هایی که به صورت سری سری خریداری می شود انجام می شود. در حال حاضر افراد مسن واکسینه می شوند.

وی به شرایط تولید واکسن کرونا در کشور اشاره و اظهار کرد: واکسن کوایران برکت از چند روز دیگر مرحله سومش آغاز می شود که به 20 هزار نفر در سرتاسر ایران تزریق می شود. مراحل یک و دو خوب بوده و امیدواریم به زودی به تولید انبوه برسد. مسئولین شرکت برکت قول داده اند در اواسط تابستان بتوانند این واکسن را به تولید برسانند.

عضو کمیته اتاق فکر ستاد ملی مقابله با کرونا به دیگر برنامه های تولید واکسن اشاره کرد و گفت: واکسن دیگری جز برکت است که کشور کوبا در ایران با کمک انستیتو پاستور دارد انجام می شود و آغاز کار مرحله سوم کارآزمایی بالینی آغاز شده و اگر خوب بود آن واکسن تولید خواهد شد.

وی افزود: واکسن فخرا هم هست که ویروس ضعیف شده و کشته شده است و دارد مراحل بالینی اش را طی می کند.

محرز ضمن تاکید بر اینکه برای تابستان مقدار زیادی واکسن داریم و امیدواریم بیشتر مردم را واکسینه کنیم، شرح داد: به گفته مسئولین کارخانه صنعتی برکت، این کارخانه قدرت تولید میلیون ها دوز واکسن را در ماه دارد و تا اواسط تابستان تا 30 میلیون دوز تحویل خواهند داد.

وی متذکر شد: تا آن موقع هم مردم باید خیلی مراعات کنند و این خوش خبری مردم را نسبت به رعایت پروتکل ها بی اهمیت نکند.

عضو کمیته اتاق فکر ستاد ملی مقابله با کرونا توصیه کرد: توصیه به هموطنانم این است که حتی بعد از زدن واکسن زدن ماسک، شستن دست ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1069

به "تحویل 30 میلیون دوز واکسن کرونا توسط برکت تا اواسط تابستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل 30 میلیون دوز واکسن کرونا توسط برکت تا اواسط تابستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید