ترامپ: معترضانی که مجسمه ها و اموال دولتی را تخریب کنند تا 10 سال زندانی می شوند

به گزارش بی نهایت اس ام اس، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که به موجب مجوزی که وی به مقامات دولت خود داده است، از این پس معترضانی که اقدام به تخریب مجسمه ها و اموال دولتی کنند به حبس طولانی مدت محکوم خواهند شد.

ترامپ: معترضانی که مجسمه ها و اموال دولتی را تخریب کنند تا 10 سال زندانی می شوند

به گزارش گروه بین الملل بی نهایت اس ام اس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در پیامی توئیتری گفت که به اختیارات لازم برای محکوم کردن معترضان آمریکایی به حبس طولانی مدت را به مقامات دولت خود تفویض کرده است.

ترامپ در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: بر اساس قانون حفظ بناهای یادبود کهنه سربازان و سایر قوانینی که احتمالاً به این قضیه مرتبط هستند، من به مقامات دولت فدرال اجازه داده ام که هر کسی را که اقدام به تخریب یا آسیب زدن به هرگونه بنای تاریخی مجسمه یا سایر دارایی های دولت فدرال آمریکا کند، بازداشت و به حبس تا 10 سال محکوم کنند.

وی افزود: این اقدام فوراً عملیاتی خواهد شد، اما ممکن است به صورت عطف به ماسبق شامل حال کسانی که پیش از این اقدام به تخریب کرده اند نیز بشود. هیچ استثنائی در کار نخواهد بود.

معترضان آمریکایی طی روزهای اخیر تعدادی از مجسمه های تاریخی سفیدپوستان مشهوری که سیاهپوستان و بومیان را به بردگی می گرفتند را در شهرهای مختلف آمریکا تخریب و سرنگون کرده اند.

همچنین مجسمه های افرادی نظیر کریستف کلمب دریانورد اسپانیایی، جان فرانسوا دو لابیروز کاوشگر فرانسوی و خونی پیرو سِرا کشیش اسپانیایی که نقش بسکمک در آزار و اذیت بومیان و سرخپوستان آمریکا داشته اند نیز طی روزهای اخیر سرنگون شده است.

روز دوشنبه 25 می (5 خرداد) یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس با فشار دادن زانوی خود بر گردن او به قتل رساند و پس از آن ایالت مینه سوتا و چندین ایالت دیگر آمریکا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاهپوستان بوده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از زمان شروع اعتراضات تا به امروز چندین بار به صورت مستقیم و غیرمستقیم معترضان را تهدید کرده است. وی اصرار دارد که برای سرکوب اعتراضات، علاوه بر نیروهای پلیس و نیروهای گارد ملی آمریکا از نیروهای ارتش نیز استفاده کند.

ترامپ در اوج اعتراضات علیه نژادپرستی ساختاری در آمریکا، در یک نشست ویدیویی با فرمانداران ایالت های این کشور گفت که دولتش قصد دارد هزاران نفر از معترضان به قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس را بازداشت و اعتراضات را به شدت سرکوب کند.

دو هفته قبل نشریه آمریکایی واشنگتن پست به نقل از منابع آگاه در کاخ سفید گزارش داد که دونالد ترامپ خواستار استقرار 10 هزار نیروی ارتش در پایتخت آمریکا برای کمک به سرکوب اعتراضات بوده است، اما ویلیام بار دادستان کل، مارک اسپر وزیر دفاع و مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در کاخ سفید با استقرار نیروهای رزمی ارتش در شهر واشنگتن مخالفت کرده و در نهایت ترامپ از تصمیم خود عقب نشینی کرده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 463

به "ترامپ: معترضانی که مجسمه ها و اموال دولتی را تخریب کنند تا 10 سال زندانی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: معترضانی که مجسمه ها و اموال دولتی را تخریب کنند تا 10 سال زندانی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید