تمدید طرح آمایش اتباع خارجی در خراسان جنوبی

به گزارش بی نهایت اس ام اس، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: اجرای چهاردهمین طرح آمایش و تمدید یک ساله اقامت پناهندگان و اتباع خارجی دارای کارت آمایش در استان از امروز 7 بهمن به مدت 2 هفته تمدید شد.

تمدید طرح آمایش اتباع خارجی در خراسان جنوبی

به گزارش بی نهایت اس ام اس به نقل از ایرنا، غلامرضا اشرفی اضافه کرد: برای فعال کردن سامانه یکپارچه اتباع و مهاجران برای آن دسته از اتباع باقی مانده مشمول طرح آمایش 14 شامل دارندگان کارت آمایش 13 و هویت 12 که تا به امروز پیروز به شرکت در آمایش نشده اند، مهلت مشخص شده تمدید شد.

وی اظهار کرد: در خصوص آن دسته از اتباعی که برابر مجوزهای صادره از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارای برگ تردد معادل کارت آمایش 14 است، صدور کارت آنان به وسیله سامانه در مدت زمان اشاره شده بلامانع خواهد بود.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی بیان نمود: اتباع خارجی مشمول این طرح برای ثبت درخواست تمدید و یا صدور پروانه کار می توانند به دفتر کفالت، اقامت و اشتغال اتباع خارجی و سامانه سیام مراجعه نمایند.

وی بیان کرد: از ابتدای سال تا به امروز 152 گشت مشترک به منظور شناسایی اشتغال اتباع بیگانه بدون پروانه کار با دستگاه های مرتبط در استان صورت گرفته است. همچنین در این مدت 341 مورد بازرسی از کارگاه های فعال در سطح استان به منظور نظارت بر حسن اجرای قوانین به کارگیری اتباع خارجی صورت گرفته است.

اشرفی ادامه داد: در این بازرسی ها 57 تبعه بدون پروانه کار در استان شناسایی شد و 5 مورد معرفی کارفرمایان متخلف به مراجع قضایی صورت گرفته است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی اضافه کرد: به استناد بند (ج) ماده 11 قانون تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی دولت، کارفرمایانی که اقدام به استفاده از خدمات اتباع خارجی بدون پروانه کار نمایند به میزان پنج برابر حداقل دستمزد روزانه ملزم به پرداخت جریمه خواهند شد.

وی از صدور 18 فقره پروانه کار برای اتباع خارجی در استان اطلاع داد و گفت: از ابتدای امسال تا به امروز 57 فقره پروانه کار اتباع خارجی در استان تمدید و 69 پروانه کار نیز در همین مدت ابطال شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 133

به "تمدید طرح آمایش اتباع خارجی در خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید طرح آمایش اتباع خارجی در خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید