دانایی فر: آمریکا چاره ای جز خروج از عراق ندارد، جوانان عراقی حضور نظامیان بیگانه را برنمی تابند، مصاحبه

به گزارش بی نهایت اس ام اس، سفیر سابق ایران در بغداد حمله به پایگاه نظامیان آمریکایی در اقلیم کردستان عراق را در راستای حملات به مراکز و پایگاه های آمریکا در سراسر خاک این کشور دانست و گفت: جوانان عراقی حضور نظامیان بیگانه در کشورشان را برنمی تابند.

دانایی فر: آمریکا چاره ای جز خروج از عراق ندارد، جوانان عراقی حضور نظامیان بیگانه را برنمی تابند، مصاحبه

حسن دانایی فر در گفت وگو با خبرنگار بین الملل خبرنگاران با اشاره به حملات اخیر به نظامیان آمریکایی در اقلیم کردستان عراق گفت: این حملات در راستای اقدامات مشابهی است که در سراسر خاک عراق علیه نظامیان آمریکایی صورت می گیرد. مردم به ویژه جوانان عراق، حضور آمریکایی ها را در کشورشان برنمی تابند. بر اساس مصوبه مجلس عراق، نظامیان آمریکایی بایستی خاک عراق را ترک نمایند و این در حالی است که هرازگاهی آمریکایی ها با مقامات بغداد وارد گفت وگو می شوند و وعده هایی را می دهند اما هیچ اقدامی انجام نمی دهند.

سفیر سابق ایران در بغداد درباره شنمایندگی نیروهای آمریکا در قبال نیروهای مقاومت اضافه نمود: ممکن است بعضی افراد آمریکایی ها را خیلی قوی بدانند در حالی که این موضوع واقعیت ندارد. آمریکایی ها خیلی آسیب پذیرند و امکاناتشان آن چنان هم امکانات مافوق تصور نیست که تصور گردد هر اقدامی که بخواهد در جهان صورت بگیرد، تحت اشراف آمریکایی ها است.

وی با اشاره به حملات راکتی به مراکز و پایگاه های آمریکا در عراق گفت: این حملات نشان می دهند با یک تجهیزات و سلاح های اولیه می توان آمریکایی ها را گرفتار کرد. به نظر می رسد آمریکا با استفاده از رسانه و تبلیغات توانسته است یک هیبت دروغین شکست ناپذیر از خود به نمایش بگذارد.

دانایی فر با اشاره به تضاد های حاکم در جامعه آمریکا تأکید کرد: قبلاً شما آمریکا را یک جامعه یکدست تصور می کردید که تمام شهروندان آن راضی هستند و همه دوست دارند در آنجا زندگی نمایند اما در حوادث اخیر آمریکا، شما ملاحظه کردید آمریکا جامعه ای چندقطبی است که درون آن تضادهای بسیاری وجود دارد و جامعه ای بسیار شنماینده است حتی شما دیدید که کنگره آمریکا چقدر شنماینده است لذا این طور نیست که آمریکا در زمینه های سیاسی، مالی، امنیتی و نظامی شکست ناپذیر باشد، بنده معتقدم آمریکایی ها در این زمنیه تبلیغات نموده اند.

سفیر سابق ایران در عراق با بیان اینکه افول آمریکا در بعضی جاها به خوبی قابل مشاهده است، گفت: آمریکا یک اوجی داشت و اکنون درحال افول است و به زودی هم باید منطقه را ترک کند. آمریکایی ها مدعی اند نیروهایشان را در شهریور ماه از افغانستان خارج خواهند کرد. آمریکا چاره ای ندارد که نظامیان خود را از عراق نیز خارج کند.

وی در پاسخ به این سؤال چنانچه نظامیان آمریکایی بخواهند در اقلیم کردستان مستقر شوند و در آنجا بمانند آیا بی ثباتی ها در این اقلیم افزایش خواهد یافت؟ گفت: همان طوری که عرض کردم، حملات به پایگاه های نظامیان آمریکایی در راستای همان حملاتی است که در مرکز و جنوب عراق علیه این پایگاه ها صورت می گیرد، این طور نیست که در منطقه ای داخل عراق همه آمریکایی ها را دوست داشته باشند و در منطقه دیگر مخالف آنان باشند. بیگانه، بیگانه است و عراقی ها به آمریکایی ها به عنوان نیروهای متجاوز و بیگانه نگاه می نمایند و این نیروها در جاهای مختلف عراق مورد تنفر مردم این کشور هستند.

دانایی فر در خاتمه توضیح داد: چنانچه آمریکایی ها بخواهند نظامیان خود را بیشتر در اقلیم کردستان و شمال عراق متمرکز نمایند، در آنجا نیز همانند سایر نقاط عراق با آنان برخورد خواهد شد چرا که جوانان عراقی برنمی تابند که نظامیان بیگانه در کشورشان حضور داشته باشند لذا حملات به پایگاه های نظامیان آمریکایی ادامه پیدا خواهد نمود.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1003

به "دانایی فر: آمریکا چاره ای جز خروج از عراق ندارد، جوانان عراقی حضور نظامیان بیگانه را برنمی تابند، مصاحبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانایی فر: آمریکا چاره ای جز خروج از عراق ندارد، جوانان عراقی حضور نظامیان بیگانه را برنمی تابند، مصاحبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید