دستورالعمل متخصصان آمریکایی در مورد واکنشهای آلرژیک به واکسن کرونا

به گزارش بی نهایت اس ام اس، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آمریکا دستورالعمل جدیدی را در مورد واکنشهای آلرژیک به واکسن کووید-19 صادر کرد.

دستورالعمل متخصصان آمریکایی در مورد واکنشهای آلرژیک به واکسن کرونا

به گزارش خبرنگاران، سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده اضطراری از دو واکسن مدرنا و فایزر-بیو ان تک را در این کشور تایید کرده است.

این کشور بیشترین آمار ابتلا و فوتی های کروناویروس را در جهان گزارش کرده است و تا به امروز بیش از 18 میلیون نفر در آمریکا به بیماری کووید-19 مبتلا شده و بیش از 323 هزار نفر نیز فوت کرده اند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آمریکا روز شنبه در اطلاعیه ای تایید کرد که گزارشاتی از بروز واکنشهای آلرژیک در افراد دریافت کننده واکسن کروناویروس منتشر شده است.

این مرکز بر همین اساس دستورالعمل جدیدی را صادر و خاطرنشان کرد: افرادی که سابقه واکنش شدید آلرژیک نسبت به عوامل غیر مرتبط با واکسن همچون مواد غذایی، حیوانات و عوامل محیطی را دارند نیز امکان واکسینه شدن دارند.

با این حال در این دستورالعمل تاکید شده است: درصورتیکه فرد به هر یک از عناصر موجود در این واکسن حساسیت داشته باشد تزریق واکسن توصیه نمیشود.

همچنین درصورتیکه فرد به واکسنها و آمپولهای دیگر واکنش آلرژیک داشته باشد لازم است در مورد تزریق واکسن کووید-19 با پزشک خود مشورت کند.

کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آمریکا تاکید کردند: افرادی که به دوز نخست واکسن کووید-19 واکنش داشته اند نباید به تزریق دوز دوم این واکسن اقدام کنند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک نیوز، از 272 هزار مورد تزریق این واکسن تا به امروز شش مورد واکنش آلرژیک مشاهده شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 781

به "دستورالعمل متخصصان آمریکایی در مورد واکنشهای آلرژیک به واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل متخصصان آمریکایی در مورد واکنشهای آلرژیک به واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید