سودان، توافق صلح میان خارطوم و گروه های مسلح دارفور امضا شد

به گزارش بی نهایت اس ام اس، منابع خبری از امضای توافق صلح میان دولت سودان و گروه های مسلح دارفور در شهر جوبا خبر دادند.

سودان، توافق صلح میان خارطوم و گروه های مسلح دارفور امضا شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، دولت سودان توافق صلح را با گروههای مسلح دارفور و مناطق جنوبی در شهر جوبا واقع در سودان جنوبی امضا کرد.

ژنرال عبدالفتاح برهان رئیس شورای حاکمیتی و عبدالله حمدوک نخست وزیر دولت انتقالی سودان به جوبا رفتند تا در حضور سالوا کی یر میاردیت رئیس جمهور سودان جنوبی توافقنامه صلح را با گروه های مسلح تحت عنوان جبهه انقلابی سودان امضا کنند.

نخست وزیر دولت انتقالی خارطوم پس از دیدار با رئیس جمهوری سودان جنوبی با شرکت دریک نشست مطبوعاتی از میانجیگری این کشور در توافق با جبهه انقلابی قدردانی کرد و گفت: خارطوم بر اساس این توافق، فرایند صلح در سودان را ادامه خواهد داد و با کمک دولت جوبا باقی مانده مسائل در این راستا را حل و فصل خواهد کرد.

عبدالله حمدوک با ابراز خرسندی از توافق صلح با گروه های مسلح سودانی گفت: این توافق به ما انرژی جدیدی می دهد تا در راستا سازندگی سودان به حرکت خود ادامه دهیم و صلح را به عنوان یک وظیفه اصلی در میان اقشار مختلف جامعه خود اجرایی کنیم.

دولت سودان تا به امروز با شاخه های مختلف جبهه انقلابی سودان و گروه های مسلح در استان های کردفان جنوبی و نیل آبی به توافقنامه صلح دست یافته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 576

به "سودان، توافق صلح میان خارطوم و گروه های مسلح دارفور امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سودان، توافق صلح میان خارطوم و گروه های مسلح دارفور امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید