سونامی پرونده های رسوایی جنسی در واتیکان ، 1000 شکایت از کشیش های متجاوز در 2019

به گزارش بی نهایت اس ام اس، مقام های رسمی واتیکان در رم سال 2019 بیش از هزار شکایت رسمی از آزار جنسی کشیش ها دریافت کردند و برخی شکایت ها از کشورهایی بود که سابقه رسوایی جنسی نداشتند.

سونامی پرونده های رسوایی جنسی در واتیکان ، 1000 شکایت از کشیش های متجاوز در 2019

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، مقام های مجمع عقیده و ایمان در واتیکان-رم اعلام کرده اند تازه ترین شکایت ها از آزار جنسی کشیش های کاتولیک از کشورهایی به دست شان رسیده که پیش تر مسئله ای در این زمینه نداشتند. در حالی که تعداد شکایت ها در یک دهه اخیر چهار برابر شده اما تعداد کارمندان مجمع عقیده و ایمان به عنوان مرجع رسیدگی کننده به گزارش های آزار جنسی ثابت مانده است.

در 11 ماه سال 2019 بیش از هزار شکایت تازه از آزار جنسی کشیش ها در گوشه و کنار جهان به این دفتر رسید و کشیش جان کندی به عنوان رئیس مجمع عقیده و ایمان کلیسای کاتولیک مسئول رسیدگی کردن به شکایت ها و گزارش هاست. او می گوید: ما با سونامی شکایت ها علیه کلیسای کاتولیک روبرو شده ایم و حتی اگر سه شیفت و هفت روز هفته هم کار کنیم، نمی توانیم به همه آنها برسیم. شکایت ها افزایش یافته و نیروهای ما ثابت مانده است.

  • پرونده آزار جنسی بچه ها ناشنوا | 87 سال زندان برای دو کشیش آرژانتینی

بسیاری از شکایت های آزار جنسی با اینکه تازه به واتیکان رسیده اما مربوط به چند دهه پیش است و امسال نخستین گزارش های آزار جنسی از کشورهایی چون آرژانتین، مکزیک، شیلی، ایتالیا و لهستان به دفتر مجمع رسید. ضمن اینکه پاپ فرانسیس هم گامی به سوی شفاف شدن بیشتر موضوع آزار جنسی در کلیسای کاتولیک برداشت و گفت به تمام گزارش ها و شکایت ها بدون خوردن مهر محرمانه رسیدگی می شود.

موضوع دخالت کشیش ها در آزار جنسی نخستین بار در دهه 1990 در کشورهای ایرلند و استرالیا مطرح شد، در 2002 به آمریکا رسید و امروز رد پای آن در اروپا و آمریکای لاتین هم دیده می شود. پدر کندی که خود در ایرلند شاهد موارد آزار جنسی کلیسا بوده، می گوید: با خودم فکر می کردم اگر کشیش نبودم و خودم فرزندی داشتم که آزار جنسی دیده بود، دیگر هرگز برای مراسم مذهبی و عبادت به کلیسا نمی رفتم.

عالی ترین مقام مسئول در واتیکان در موضوع رسیدگی کردن به پرونده های آزار جنسی به تمام مردم به ویژه آنها که آزار دیده اند و خانواده ها اطمینان می دهد تمام موارد به دقت بررسی و رسیدگی می شود؛ هر چند در برخی پرونده ها ممکن است فرآیند رسیدگی چند سال طول بکشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 34

به "سونامی پرونده های رسوایی جنسی در واتیکان ، 1000 شکایت از کشیش های متجاوز در 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سونامی پرونده های رسوایی جنسی در واتیکان ، 1000 شکایت از کشیش های متجاوز در 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید