صوفی؛ گزینه در سایه بعضی دولتی ها در انتخابات فدراسیون فوتبال؟

به گزارش بی نهایت اس ام اس، انتخابات فدراسیون فوتبال در حالی 25 اسفند برگزار می گردد که شنیده شده بعضی افراد منتسب به دولت روی گزینه ای دیگر هم تمرکز نموده اند.

صوفی؛ گزینه در سایه بعضی دولتی ها در انتخابات فدراسیون فوتبال؟

به گزارش خبرنگار ورزشی بی نهایت اس ام اس، طبق آنچه پیش از شروع رقابت انتخاباتی فدراسیون فوتبال عنوان می شد، محمدحسین قریب گزینه ای نزدیک به دولت بود که وارد رقابت انتخاباتی شد. با اینکه او هنوز ثبت نام ننموده بود، اما تحلیل هایی صورت می گرفت مبنی بر اینکه بعضی افراد و نهادهای منتسب به دولت قصد دارند قریب را به عنوان کاندیدا مطرح نموده و از او حمایت نمایند. پس از این اتفاقات وزارت ورزش و جوانان تأکید کرد در انتخابات پیش رو از کاندیدای خاصی حمایت ننموده و نماینده ای در انتخابات ندارد.

قریب در انتخابات سال 90 به عنوان گزینه وزارت ورزش و جوانان دولت دهم وارد رقابت با علی کفاشیان شد. جایی که رئیس وقت فدراسیون با معرفی کردن قریب به عنوان کاندیدای وزارت ورزش، مجمع فدراسیون فوتبال را به این اجماع رساند که او را برای چهار سال دیگر ابقا نمایند و به نوعی مقابل دولت بایستند. حالا با وجود تغییر دولت و سیاست های وزارت ورزش، قریب بار دیگر قرار است وارد رقابت انتخاباتی گردد.

تجربه شکست 8 سال پیش، قریب را برای حضور در انتخابات 25 اسفند دچار تردید نموده است. اینکه قریب چقدر در این تصمیم جدی است، شاید اکنون قابل آنالیز نباشد. با این حال بعضی اعتقاد دارند با توجه به روحیات مدیرعامل سابق استقلال که معمولاً به دور از حاشیه و جنجال است، کناره گیری او بعید نیست؛ اگر چه قریب شب گذشته فعالیت خود را در یکی از شبکه های اجتماعی شروع کرد و شاید این بدان معنا باشد که او میخواهد تا آخر راستا، کارش را ادامه دهد.

حتی اگر قریب در انتخابات حضور داشته باشد، باز هم محتمل است اتفاقات دیگری رخ دهد. گفته می گردد چه قریب بیاید و چه نیاید، ممکن است بعضی افراد نزدیک به دولت به سمت عباس صوفی بچرخند و شهردار شهر همدان و رئیس هیئت فوتبال استان همدان که جوان ترین کاندیدای ریاست فدراسیون است، تبدیل به گزینه سایه بعضی افراد دولتی گردد. صوفی دو سال و نیم پیش از میان 9 کاندیدای شهرداری همدان، با 10 رأی از 11 رأی به عنوان شهردار این شهر انتخاب شد و حالا خود را در انتخابات دیگری می بینید.

صوفی این روزها کم خبرترین نامزد انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال است و ممکن است یا به تنهایی وارد انتخابات گردد (در صورت انصراف قریب) یا با قریب ائتلاف کند. در عین حال منتسب شدن او به بخشی از دولت و گزینه اول شدنش از سوی این گروه، بعید نیست که سرنوشت 8 سال پیش قریب را برایش رقم بزند. این در شرایطی است که شنیده شده یکی از افراد بالا رتبه ورزشی نقش زیادی در آمدن صوفی به عرصه انتخابات ایفا نموده است.

در حال حاضر محمدحسین قریب، حبیب کاشانی، مهدی محمدنبی، حیدر بهاروند، راهنمایی ممبینی و عباس صوفی نفراتی هستند که توانسته اند مدارک خود را به کمیته سه نفره فدراسیون فوتبال تحویل دهند. از این بین گفته می گردد ممبینی نتوانسته مدارکی دال بر داشتن سوابق مدیریتی را به فدراسیون فوتبال تحویل دهد و صحبت از عدم احراز صلاحیت بازنشسته ها نیز وجود دارد. اینکه در روز انتخابات چند نفر از میان 6 کاندیدای باقی مانده بتوانند خود را به کارزار انتخاباتی وارد نمایند، هنوز معین نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 220

به "صوفی؛ گزینه در سایه بعضی دولتی ها در انتخابات فدراسیون فوتبال؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صوفی؛ گزینه در سایه بعضی دولتی ها در انتخابات فدراسیون فوتبال؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید