ظریف، گزینه اصلاح طلبان برای انتخابات می گردد؟

به گزارش بی نهایت اس ام اس، دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها گفت: به دلیل پایگاه رای مناسب ظریف و بیشتر بودن احتمال تایید صلاحیت او نسبت به کاندیداهای شاخص اصلاح طلبان، نام وی بیشتر مطرح شده است.

ظریف، گزینه اصلاح طلبان برای انتخابات می گردد؟

محمود صادقی در گفت و گو با خبرنگاران ،درباره احتمال حمایت اصلاح طلبان از محمدجواد ظریف در انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: جبهه اصلاح طلبان به این مباحث ورود ننموده و تا به امروز هیات رئیسه موقت خود را انتخاب نموده و کمیته ای هم برای تدوین آیین نامه خود تشکیل داده است و هنوز فعالیت انتخاباتی خود را شروع ننموده است.

وی ادامه داد: بیشتر اسامی که مطرح می شوند برآورد رسانه ای هستند، البته احزاب اصلاح طلب هم رایزنی های داخلی خود برای معرفی گزینه ریاست جمهوری را شروع و بعضی اسامی را مطرح نموده اند، اما این اسامی که احزاب معرفی می نمایند باید به جبهه اصلاح طلبان ارائه شده تا آنجا آنالیز و گزینه نهایی انتخاب گردد، بنابراین ظریف هم ممکن است یک گزینه بین همه گزینه های اصلاح طلبان باشد نه اینکه او گزینه نهایی باشد.

این عضو فراکسیون امید مجلس دهم در پاسخ به این پرسش که آیا ظریف را می توان اصلاح طلب دانست، توضیح داد: دکتر ظریف فعال سیاسی شناخته شده اصلاح طلب نیست و سابقه فعالیت تشکیلاتی اصلاح طلبی ندارد و خود او هم چنین ادعایی ننموده است. او یک دیپلمات برجسته است که دیدگاه هایش در مورد تعامل با جهان و بکارگیری دیپلماسی همسو با اصلاح طلبان است، اما من از سایر دیدگاه های او در زمینه های سیاست داخلی، اقتصاد یا مسایل اجتماعی و فرهنگی اطلاعی ندارم و خود ظریف هم در این زمینه اظهار نظری ننموده است.

صادقی با اشاره به این گفته ظریف که به انتخابات ورود نمی نماید، گفت: باید صبر کنیم تا در نهایت گزینه های انتخابات چه کسانی خواهند بود تا جبهه اصلاح طلبان براساس شاخص های همچون سابقه اصلاح طلبی روشن، سلامت، پاکدستی، کارآمدی و توان مدیریتی گزینه نهایی را انتخاب نمایند. جبهه اصلاح طلبان هنوز به این مرحله ورود ننموده است و بعضی احزاب از جمله حزب ندای ایرانیان نام ظریف را مطرح نموده اند. تا حدی که من می دانم، ظریف هم یک گزینه میان گزینه های موجود است و شاید چون احتمال تایید صلاحیت وی بیشتر از کاندیداهای شاخص اصلاح طلبان باشد، نام وی بیشتر مطرح شده است.

وی ادامه داد: از سویی احساس می گردد که ظریف پایگاه رای مناسبی دارد البته برجام هنوز در کما است، ولی علایمی مبنی بر احیای برجام وجود دارد و اگر این اتفاق بیفتد، محبوبیت ظریف هم بیشتر می گردد و شانس او را برای پیروزی در انتخابات بیشتر می نماید البته همانطور که پیشتر اشاره کردم خود ظریف اعلام نموده است که آمادگی حضور در انتخابات را ندارد.

وی در سرانجام گفت: در حال حاضر دو دیدگاه درباره نحوه معرفی نامزد اصلاح طلبان وجود دارد. اول اینکه قبل از آنالیز صلاحیت ها، سه چهار نفر یا یک نفر به عنوان نامزد اصلاح طلبان معرفی گردد و دیدگاه دیگر معتقد است بعد از تایید صلاحیت ها اگر اصلاح طلبی که با شاخص های جبهه اصلاح طلبان انطباق دارد، باقی ماند مورد حمایت قرار گیرد. این دیدگاه ها فعلا مطرح شده ولی به جمع بندی نرسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 906

به "ظریف، گزینه اصلاح طلبان برای انتخابات می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف، گزینه اصلاح طلبان برای انتخابات می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید