فراهم آوردن فرصت سفر برای مردم بعد از مهار ویروس کرونا، تعطیلی مراکز غیرمجاز و مهمانسراهای دولتی

به گزارش بی نهایت اس ام اس، جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، امروز پنجشنبه 15 اسفند 98 در حالی برگزار گردید که در این جلسه علاوه بر تصمیم های مانند تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا انتها امسال، پیشنهادهای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای جبران خسارات فعالان گردشگری مورد تائید و تأکید اعضای ستاد نهاده شد.

فراهم آوردن فرصت سفر برای مردم بعد از مهار ویروس کرونا، تعطیلی مراکز غیرمجاز و مهمانسراهای دولتی

لذت بخشترین تجربه سفر را با مسافرت تجربه کنید. برای یافتن تورهای لحظه آخری، برنامه سفرهای مقرون به صرفه و دریافت راهنمایی از مسافران قدیمی با ما همراه باشید.

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، دکتر علی آصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در باره جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در این جلسه گزارشی از شرایط گردشگری و هتل ها و دفاتر خدمات مسافرتی ارائه شد.

او اضافه نمود: پیشنهاد تعطیلی هتل ها و مراکز اقامتی دارای مجوز، در این جلسه مطرح شد که با مخالفت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصویب نشد، اما مقرر شد مراکز غیرمجاز، مهمانسراهای دولتی، زائرسراها و اماکنی از این دست که تحت نظارت کامل وزارت نیستند تعطیل شوند و نیروی انتظامی هم همکاری لازم را در این خصوص انجام دهد.

دکتر مونسان ادامه داد: همچنین چند پیشنهاد نیز در ادامه ارائه شد از جمله اینکه برای جبران خسارات فعالان گردشگری و ایجاد نشاط به مردم بعد از فروکش کردن بیماری، تعطیلات چندروزه و فرصت سفر به مردم فراهم گردد تا هم نوروز از دست رفته برای فعالان گردشگری جبران گردد و هم جامعه قدری نشاط و پویایی پیدا کند که این مهم مورد قبول اعضای ستاد نهاده شد و مصوب شد.

او اضافه نمود: با توجه به افت درآمدهای مراکز گردشگری در نوروز برنامه ریزی هایی را برای تعریف فرصت تعطیلاتی به مردم ارائه شد تا مردم با هدف تقویت و بهبود بهداشت روانی، بعد از مهار بیماری کرونا سفر نمایند تا از این طریق رونق گردشگری را دوباره در کشور داشته باشیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در این جلسه مطرح کردیم احتیاج مبرم تاسیسات گردشگری به مواد ضدعفونی و بهداشتی بود که این مهم نیز در این جلسه مورد آنالیز نهاده شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 247

به "فراهم آوردن فرصت سفر برای مردم بعد از مهار ویروس کرونا، تعطیلی مراکز غیرمجاز و مهمانسراهای دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراهم آوردن فرصت سفر برای مردم بعد از مهار ویروس کرونا، تعطیلی مراکز غیرمجاز و مهمانسراهای دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید