وزارت خارجه سوریه: شکست سیاست های تجاوزکارانه ترکیه حتمی است

به گزارش بی نهایت اس ام اس، وزارت خارجه سوریه به مواضع رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره ورود نیرو های ترکیه به شمال حلب به موجب توافق آدانا واکنش نشان داد.

وزارت خارجه سوریه: شکست سیاست های تجاوزکارانه ترکیه حتمی است

به گزارش گروه سیاسی بی نهایت اس ام اس به نقل از سانا، وزارت خارجه سوریه به مواضع رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره ورود نیرو های ترکیه به شمال حلب به موجب توافق آدانا واکنش نشان داد.

یک منبع وابسته به وزارت خارجه سوریه بیان نمود: ما پافشاری رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بر ادامه دروغ گویی و فریب مردم از طریق ادعاهایش درباره ورود به شمال حلب به موجب توافق آدانا را محکوم می کنم. به موجب توافق آدانا باید با دولت سوریه هماهنگی صورت گیرد چراکه توافقی میان دو کشور است در نتیجه اردوغان نمی تواند به موجب این توافق یکجانبه عمل کند.

وزارت خارجه سوریه بیان نمود: توافق اضنه برای تضمین امنیت مرز های دو کشور و با هدف مبارزه با تروریسم است، اما کاری که اردوغان می کند حمایت از گروه های تروریستی است که همچنان حمایت بی دریغی از آن ها به عمل می آورد که این گروه های تروریستی در مقابل ارتش سوریه در حال فروپاشی هستند و با آن طرح اردوغانی در سوریه هم بر باد می رود. اظهارات اردوغان نشان میدهد که وی بر ادامه سیاست دروغ و گمراه کننده ادامه می دهد و هیچ ارزش و احترامی برای تعهدات و توافق ها چه در چارچوب آستانه و چه سوچی و چه آدانا قائل نیست و این انکار سبب فقدان صداقت این نظام و به ویژه رئیس آن است و شکست، خاتمه حتمی سیاست های تجاوزکارانه ترکیه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 154

به "وزارت خارجه سوریه: شکست سیاست های تجاوزکارانه ترکیه حتمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه سوریه: شکست سیاست های تجاوزکارانه ترکیه حتمی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید