ویندمن: با ترامپ آمریکا به سمت فاجعه می رود

به گزارش بی نهایت اس ام اس، عالی رتبه ترین کارشناس سابق امور اوکراین در کمیته امنیت ملی کاخ سفید، ترامپ را احمق ترین آدم سودمند برای ولادیمیر پوتین توصیف کرد که آمریکا را تضعیف کرده و به هرج و مرج بیشتر دعوت می کند.

ویندمن: با ترامپ آمریکا به سمت فاجعه می رود

الکساندر ویندمن، از نظامیان ارشد ارتش آمریکا که شاهد کلیدی در استیضاح ترامپ بود، به آتلانتیک گفت: فکر می کنم این رئیس جمهوری کشورمان را ضعیف کرده است. دشمنان و متحدانمان ما را مورد تمسخر قرار می دهند و ما به سمت فاجعه بیشتر حرکت می کنیم.

این کهنه سرباز جنگ عراق، دونالد ترامپ را به تسلیم شدن مقابل رئیس جمهوری روسیه به ضرر آمریکا متهم کرد چرا که او می خواهد درست شبیه به ولادیمیر پوتین باشد؛ یک حاکم اقتدارگرا. به گفته ویندمن، ترامپ باید یک آدم احمق سودمند و یک همسفر در نظر گرفته شود که او را به یک عامل بی اطلاع پوتین تبدیل می کند.

ویندمن گفت: او حاکمان طرفدار استبداد را که با مصونیت به کارشان ادامه می دهند و هیچ نظارت و بررسی روی آنها وجود ندارد، دوست دارد. بنابراین تلاش می کند تا خوشایند پوتین باشد. سود ترامپ برای کرملین مثل چیزی است که در ارتش به آن مرغ مجانی می گوییم؛ چیزی که نیازی نیست شما برای آن تلاش کنید و خود به سمت شما می آید. این چیزی است که روس ها در ترامپ دیده اند؛ مرغ مجانی.

ویندمن یکی از شاهدان کلیدی تحقیقات استیضاح ترامپ بود که با حضور در مجلس نمایندگان گفت دست کم دو بار درباره معطل نگه داشتن کمک نظامی به اوکراین به بهانه یک درخواست سیاسی تذکر داده بود. او عالی رتبه ترین کارشناس امور اوکراین در کمیته امنیت ملی کاخ سفید بود که فوریه توسط ماموران حراست کاخ سفید به بیرون از این مجموعه هدایت شد.

این نظامی آمریکایی همچنین در مصاحبه با وب سایت تحلیلی آتلانتیک گفت، از نظر او تماس تلفنی ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین انزجارآور و غیرآمریکایی بوده چون رئیس جمهوری آمریکا تلاش داشت از طریق یک رهبر خارجی اطلاعاتی علیه یک رقیب سیاسی به دست آورد.

او همچنین در گفت وگو با ان بی سی تاکید کرد، سابقا بی طرف بوده اما اکنون دیدگاه بسیار روشنی دارد از اینکه این رئیس جمهوری این کشور را به کدام سمت می کشاند؛ اختلاف پراکنی، کمک به دشمنانمان و تضعیف منافع امنیت ملی ما.

ویندمن همچنین ابراز امیدواری کرد که صحبت هایش موجب شود تا رای دهندگان آمریکایی در این مهمترین انتخابات دوران حیات ما، ترغیب شوند تا جایگزینی برای چهار سال فاجعه بیشتر بیابند.

او به آتلانتیک گفت: حقیقت در این دولت قربانی است. فکر می کنم این شرایط اورولی است؛ هدف نهایی این است که این رئیس جمهوری کاری کند که شما به هر آنچه دیدید و شنیدید باور نداشته باشید. اکنون هدف من این است که آن را به مردم یادآور شوم. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 608

به "ویندمن: با ترامپ آمریکا به سمت فاجعه می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویندمن: با ترامپ آمریکا به سمت فاجعه می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید