پامپئو برای شرح درباره گزارش هایی از تبانی روسیه و طالبان احضار شد

به گزارش بی نهایت اس ام اس، کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا از مایک پامپئو برای حضور در جلسه ای دعوت به عمل آورد تا او توضیحاتی درباره چگونگی واکنش دولت ترامپ به گزارش های اطلاعاتی مبنی بر پیشنهاد جایزه روسیه به شبه نظامیان مرتبط با طالبان برای کشتن نیروهای ائتلاف در افغانستان ارائه دهد.

پامپئو برای شرح درباره گزارش هایی از تبانی روسیه و طالبان احضار شد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش بی نهایت اس ام اس، به نقل از پایگاه خبری هیل، برگزاری این جلسه تحت عنوان جوایز روسیه علیه نیروهای آمریکایی: چرا دولت واکنش نشان نداده است؟ برای روز پنج شنبه برنامه ریزی شده است.

نام مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در لیست مدعوین واقع شده است. وزارت خارجه و کمیته مجلس نمایندگان آمریکا نگفته اند که آیا پامپئو حضور در این جلسه را تایید نموده است یا خیر. انتظار می رود مایکل مورل، سرپرست سابق سیا در دولت اوباما هم در این جلسه حاضر باشد.

دونالد ترامپ و مقام های آمریکایی کوشش دارند تا گزارش ماه گذشته روزنامه نیویورک تایمز و واشنگتن پست مبنی بر اینکه جامعه اطلاعاتی آمریکا ماه ها پیش به این نتیجه رسید که شاخه ای از سرویس اطلاعات نظامی روسیه به شبه نظامیان تحت حمایت طالبان پیشنهاد داده بود تا در ازای کشتن نیروهای ائتلاف و آمریکا در افغانستان جایزه دریافت نمایند، کم اهمیت نشان دهند.

رئیس جمهوری آمریکا گفته است که این تهدیدات روسیه به گوش او نرسیده بود چون این اطلاعات اعتباری نداشت. با این حال دموکرات ها و جمهوری خواهان به شدت از او انتقاد نموده و خواهان پاسخگویی به این تهدیدها و واکنش دولت او شدند.

وزیر امور خارجه آمریکا هم ادعاهای مرتبط به روسیه را رد نموده و روزنامه نگاران را به اشاعه اطلاعات غلط درباره چنین گزارش های اطلاعاتی متهم نموده و از سیاست دولت آمریکا در قبال روسیه دفاع نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 496

به "پامپئو برای شرح درباره گزارش هایی از تبانی روسیه و طالبان احضار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو برای شرح درباره گزارش هایی از تبانی روسیه و طالبان احضار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید