چگونه با بچه ها در خصوص کووید-19 صحبت کنیم؟

به گزارش بی نهایت اس ام اس، در حال حاضر همه گیری بیماری کووید-19 برای بیشتر مردم عامل نگرانی است اما برای بچه ها که با اخبار متعدد روبرو می شوند ترس و نگرانی ناشی از آن ممکن است دلهره آور باشد.

چگونه با بچه ها در خصوص کووید-19 صحبت کنیم؟

به گزارش خبرنگاران، چگونه می توان با بچه ها درباره کرناویروس صحبت کرد تا هم نترسند و هم در روبرو با این بیماری هوشیار باشند؟ این پرسش این روزهای والدین است.

روانشناسان معتقدند: والدین باید مطلع باشند که ممکن است فرزندشان نگرانی هایی در خصوص شیوع کروناویروس داشته باشد حتی اگر در رابطه با آن صحبت نکند. در واقع به این دلیل که کودک این موضوع را مطرح نمی کند نمی توان گفت که در ذهن با نگرانی ها و ترس ناشی از کروناویروس درگیر نیست.

به گفته روانشناسان ضروری است والدین ابتدا به درک درستی از شرایط و بیماری کووید-19 دست پیدا نموده و سپس با کودک در این رابطه صحبت نمایند چرا که باید با اطلاعات صحیح به پرسش های کودک پاسخ داده گردد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از هلث لاین، همچنین والدین باید به ترس کودک خود توجه نموده، آن را نادیده نگیرند و احساسات او را تصدیق نمایند. هرچند که این کار مستلزم آن است که والدین ترس ها و نگرانی های خود در خصوص این بیماری را مدیریت نموده باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 295

به "چگونه با بچه ها در خصوص کووید-19 صحبت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با بچه ها در خصوص کووید-19 صحبت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید