حیوانی که صدایش شبیه خوانندگان متال است!

به گزارش بی نهایت اس ام اس، وقتی صحبت از آواز می شود، خفاش ها از بیشتر گونه ها پیشی می گیرند؛ فریادهای آن ها محدوده فرکانسی فوق العاده ای در حدود 7 اکتاو از 1 تا 120 کیلوهرتز را در بر می گیرد که بسیار خارج از محدوده شنوایی انسان است.

حیوانی که صدایش شبیه خوانندگان متال است!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، به لطف یک مطالعه تازه روی آناتومی خفاش از طریق محققان دانشگاه جنوب دانمارک، ما اکنون ایده بهتری در مورد چگونگی و چرایی فعالیت خفاش ها داریم. در فرکانس های بالاتر، از تماس خفاش برای پژواک گذاری استفاده می شود. فریادهای با فرکانس پایین نحوه صحبت خفاش ها با یکدیگر است.

به طور شگفت انگیزی، خفاش ها برای برقراری ارتباط با صدای پایین تر و غرغر خود از ساختارهایی مشابه ساختارهایی که از طریق خوانندگان متال به کار می گیرد، استفاده می شود.

این تارهای بطنی یا تارهای صوتی کاذب نامیده می شوند و به نظر می رسد خفاش ها از آنها برای تولید صداهایی بین 1 تا 5 کیلوهرتز استفاده می کنند و اغلب در موقعیت های هشدار به خفاش های دیگر استفاده می شود.

کوئن المانز زیست شناس دانشگاه جنوب دانمارک می گوید: ما برای اولین بار متوجه شدیم که چه ساختارهای فیزیکی در حنجره خفاش ها برای ایجاد صداهای مختلف وجود دارد.

به عنوان مثال، خفاش ها می توانند با استفاده از تارهای صوتی کاذب خود تماس هایی با فرکانس پایین برقرار کنند - مانند خوانندگان متال.

در انسان، چین های بطنی بالای تارهای صوتی قرار می گیرند، اما مستقیماً در تولید صداهای عادی صحبت کردن یا آواز دخالت ندارند. تصور می شود که آنها به محافظت از تارهای صوتی کمک می کنند، به حفظ فشار کمک می کنند، و احتمالا به شکل دادن به صدا کمک می کنند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 آذر 1401 بروزرسانی: 9 آذر 1401 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1556

به "حیوانی که صدایش شبیه خوانندگان متال است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حیوانی که صدایش شبیه خوانندگان متال است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید