روده ما میزان خِرَد و تنهایی ما را پیش بینی می نماید!

به گزارش بی نهایت اس ام اس، تحقیقات جدید حاکی از یک نوع خِرَد میکروبی است و نشان از این دارد که ممکن است حیات میکروبی جاری در روده های ما بتواند میزان خِرَد و حتی تنهایی ما را عیان کند.

روده ما میزان خِرَد و تنهایی ما را پیش بینی می نماید!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از آی ای، عقل و خرد صفتی است که همگان به دنبال دست یافتن به آن هستند تا آرامش و آسایش را در زندگی با آن تجربه نمایند. در حقیقت مطالعات نشان داده است که کمتر خردمند بودن با احساس تنهایی بیشتر در ارتباط است، اما چه می گردد اگر خرد و تنهایی در واقع با صفات جسمی انسان مانند میکروب های موجود در روده ما در ارتباط باشد؟

در یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله Frontiers in Psychiatry ، دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا گزارش کردند که ممکن است ارتباطی بین خرد، تنهایی و تنوع میکروبی در روده پیدا نموده باشند.

تانیا انگوین سرپرست این مطالعه و استادیار روانپزشکی در دانشکده پزشکی کالیفرنیا سن دیگو در بیانیه ای گفت: ما دریافتیم که احساس تنهایی کمتر و سطح بالاتر خرد، عطوفت، حمایت اجتماعی و تعامل با غنای فیلوژنتیک بیشتر و تنوع میکروبیوم روده در ارتباط است.

این تحقیق 87 شرکت نماینده از 28 تا 97 ساله را مورد ارزیابی قرار داد که گزارش های خودآزمایی راجع به تنهایی، خرد، عطوفت، حمایت اجتماعی و تعامل اجتماعی را گزارش کردند. محققان همچنین میکروبیوتای روده شرکت نمایندگان را به وسیله نمونه های مدفوع آنها تجزیه و تحلیل کردند.

اگرچه مکانیزم هایی که ممکن است تنهایی، شفقت یا عطوفت و خرد را با تنوع میکروبی روده مرتبط کند، هنوز ناشناخته است، اما محققان دریافتند که کاهش تنوع میکروبی با بدتر شدن سلامت جسمی و روانی فرد مرتبط است. اگرچه هنوز تعیین نیست که ابتدا کدام یک رخ می دهد.

محققان می گویند: ممکن است که تنهایی منجر به کاهش پایداری میکروبیوم روده و در نتیجه کاهش مقاومت و انعطاف پذیری در برابر اختلالات مربوط به استرس گردد که منجر به اثرات فیزیولوژیکی مانند التهاب سیستمیک می گردد.

محققان افزودند: جوامع باکتریایی با تنوع کم ممکن است بیماری آشکار در پی نداشته باشند، اما ممکن است برای پیشگیری از بیماری ها کمتر از حد مطلوب باشند. بنابراین افراد تنها ممکن است بدین واسطه مستعد ابتلا به بیماری های مختلف باشند.

محققان همچنین اشاره کردند که برای نتیجه گیری تعیین از این رابطه به اطلاعات بیشتری از جمله شبکه های اجتماعی افراد، رژیم غذایی و درجه انزوای اجتماعی عینی احتیاج دارند، اما مطمئناً بین خرد، تنهایی و روده رابطه ای وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 955

به "روده ما میزان خِرَد و تنهایی ما را پیش بینی می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روده ما میزان خِرَد و تنهایی ما را پیش بینی می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید