پرداخت شارژ ساختمان بر عهده مالک است یا مستأجر؟

به گزارش بی نهایت اس ام اس، برای پرداخت شارژ ساختمان همیشه میان مستأجر و مالک بحث وجود دارد که برای پرداخت آن باید توافق حاصل گردد.

پرداخت شارژ ساختمان بر عهده مالک است یا مستأجر؟

جهت دریافت خدمات قیمت آلاچیق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگار ، مطابق با عرف و قانون آپارتمان ها هر یک از اعضای ساختمان باید شارژ ماهیانه که همان هزینه های خدماتی و تعمیراتی یک ماه ساختمان است را پرداخت نمایند، اما گاهی اوقات میان مالک ساختمان و مستأجر این دعوا به وجود می آید که چه کسی باید شارژ آ پارتمان را پرداخت کند.

اولین نکته ای که در پرداخت شارژ باید به آن توجه داشت این است که پرداخت این مبلغ موضوعی کاملا توافقی میان مستأجر و مالک است، یعنی دو طرف هنگام عقد قرارداد اجاره باید به توافق برسند که چه کسی باید شارژ ساختمان را بپردازد.

اگر به موجب قرارداد پرداخت شارژ ساختمان بر عهده مالک باشد و مالک از پرداخت شارژ خودداری کند، مستأجر می تواند این هزینه را از اجاره ای که به موجر می پردازد کسر کند.

اگر در زمان تنظیم قرارداد توافق بر سر این موضوع انجام نگردد، نتیجه این می گردد که چون شارژ جزء هزینه هایی است که برای استفاده از محل سکونت پرداخت می گردد، پس طبیعتا مستأجر باید این هزینه ها را بپردازد.

اگر مستأجر یک ساختمان از پرداخت شارژ شانه خالی کند، مدیر ساختمان می تواند برای دریافت آن هم به مستأجر و هم به مالک مراجعه کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 88

به "پرداخت شارژ ساختمان بر عهده مالک است یا مستأجر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت شارژ ساختمان بر عهده مالک است یا مستأجر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید