گودزیلا یا کنگ؛ کدام در نهایت برنده می گردد؟

به گزارش بی نهایت اس ام اس، فیلم گودزیلا علیه کنگ به کارگردانی آدام وینگارد یک برنده قطعی در مبارزه میان هیولاها دارد. در ادامه خواهیم خواند کدام تایتان برنده می گردد و چرا تایتان بازنده کشته نشد.

گودزیلا یا کنگ؛ کدام در نهایت برنده می گردد؟

در فیلم گودزیلا علیه کنگ، گودزیلا برنده می گردد، اما کنگ را نمی کشد و این موضوع که چه کسی آلفای تایتان است، نامشخص باقی می ماند. در حالی که در هر دو فیلم گودزیلا به کارگردانی گرت ادواردز و گودزیلا: پادشاه هیولاها (Godzilla: King of the Monsters) از مایکل داگرتی، گودزیلا دوست و نجات دهنده بشریت شناخته می شد فیلم آدام وینگارد داستان را تغییر داده و او را به یک شرور تبدیل می نماید.

با این حال، در این فیلم گودزیلا کار متفاوتی انجام نمی دهد و فقط شخصیت هایی را مورد حمله قرار می دهد که دوست بشریت محسوب می شوند اما در واقع این چنین نیست.

در فیلم اولین جنگ بین گودزیلا و کنگ در طول سفر به سمت تشکیلات قطب جنوب برای رفتن به زمین توخالی، در وسط اقیانوس رخ می دهد. اگرچه همراهان کنگ تمام کوشش خود را برای دور ماندن از مسیرهای گودزیلا انجام داده بودند، اما با این وجود هیولا آن ها را پیدا کرد و به کنگ حمله کرد، زیرا او این تایتان را تهدیدی برای موقعیت آلفای خود می دانست.

گودزیلا قاطعانه در این نبرد پیروز شد و هنگامی که اعتقاد داشت تهدید کنگ دیگر وجود ندارد و همراهان کنگ به گونه ای جلوه دادند که او مرده است، آن جا را ترک کرد، اما این آتش بس فقط تا زمانی ادامه یافت که کنگ در زمین توخالی تبر خود را برداشت و حمله را شروع کرد.

گودزیلا در دومین و آخرین مبارزه خود با کنگ در هنگ کنگ، علی رغم این که دکتر نیتن لیند در ابتدا تصور می کرد کنگ در دور دوم پیروز شده، کنگ را شکست داد. کنگ مهارت زیادی در خنثی کردن حملات نفس اتمی گودزیلا نشان داد، اما در خاتمه، انفجار ناشی از تبر، گودزیلا را موقتا گیج کرد اما باعث شکست او نشد. گودزیلا بازگشت و کنگ را شکست داد -که با توجه به زخم های کنگ و شکست ناپذیری گودزیلا، و هم چنین توانایی او در جذب اشعه برای شارژ مجدد، منطقی است- اما گودزیلا به جای این که کنگ را مثل دیگر موتو ها و گیدورا بکشد، او را به حال خود رها کرد تا زخم هایش او را از پا درآورند، سپس کنگ را مجبور کرد تا او را به عنوان آلفای تایتان بپذیرد. با این حال، مکاگودزیلا این نقشه را برهم زد.

در هر دو مبارزه گودزیلا علیه کنگ، برنده واقعی گودزیلا است اما بعد از این که کنگ به او یاری کرد تا مکاگودزیلا را شکست دهد، گودزیلا دیگر می دانست که کنگ تهدیدی برای او به حساب نمی آید و به نظر می رسد هر دو یکدیگر را پذیرفته اند. گودزیلا در مقام پادشاه هیولاها باقی می ماند، در حالی که کنگ اکنون پادشاه زمین توخالی است. به این ترتیب، هر دو می توانند در دنیاهایی جداگانه آلفای تایتان باشند. به علاوه، یک جنبه پررنگ کننده پیروزی گودزیلا، نزدیکی کنگ به مرگ بود. اگر دکتر لیند و شک الکتریکی ماشین هیو (HEAV) نبودند، کنگ برای همواره می مرد.

کنگ با این که دو مبارزه باورنکردنی مقابل گودزیلا انجام داد، اما در خاتمه باز هم نتوانست پیروز گردد. اما جالب این جاست که در این فیلم هم چنان برای او یک موفقیت و پیروزی اتفاق می افتد.

کنگ با استفاده از تبر خود و کشتن مکاگودزیلا، هم نسخه ای از گودزیلا و هم گیدورا را می کشد. با این حال، در خصوص مقام آلفا تایتان، گودزیلا برنده است و گرچه کنگ را وادار به تعظیم نکرد، ولی کنگ این واقعیت که برنده نشد (حتی اگر صریحاً نباخته باشد) را پذیرفت. در نهایت، این پیروزی برای گودزیلا یک پیروزی مضمونی است.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 978

به "گودزیلا یا کنگ؛ کدام در نهایت برنده می گردد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "گودزیلا یا کنگ؛ کدام در نهایت برنده می گردد؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گودزیلا یا کنگ؛ کدام در نهایت برنده می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید