10 ترفند مفید و کاربردی برای شارژ سریع تر گوشی های موبایل

به گزارش بی نهایت اس ام اس، یکی از موضوعات بسیار مهم برای سازندگان گوشی های موبایل این است که مدت زمان شارژ شدن دستگاه ها را کاهش دهند و به نوعی سرعت شارژ شدن تلفن های همراه را بالا ببرند. در حقیقت شارژ سریع تر گوشی های موبایل با یاری آداپتورهای نو و در عین حال با استفاده از تکنولوژی شارژ سریع صورت می گیرد. در نتیجه شما نمی توانید با آداپتورهای فست شارژ هر گوشی موبایلی را سریع تر شارژ کنید ولی قطعا ترفندهایی وجود دارند که شما با یاری آن ها تلفن همراه خود را سریع تر شارژ کنید. اکنون قبل از آغاز مطلب اگر شما هم به فکر خرید یک گوشی موبایل نو با قیمتی مناسب و ضمانت اصالت کالا هستید، دکمه زیر مختص شماست.

10 ترفند مفید و کاربردی برای شارژ سریع تر گوشی های موبایل

چرا فرآیند شارژ گوشی موبایل من سرعت پایینی دارد؟

سرعت شارژ شدن گوشی های موبایل به موارد مختلفی وابسته است. با این حال بعضی از اصلی ترین دلایل سرعت پایین شارژ شدن تلفن های همراه عبارتند از:

  • شما از آداپتور شارژ سریع که سازگار با دستگاه مورد نظر باشد، استفاده نمی کنید.
  • شارژر های بی سیم غیر استاندارد سرعت شارژ شدن را کاهش می دهند.
  • استفاده از لپ تاپ برای شارژ کردن گوشی های موبایل در شرایط عادی اصلا منطقی نیست.
  • لوازم جانبی شارژر شما قدیمی شده و یا آسیب دیده است.
  • استفاده از کابل مناسب و استاندارد بسیار اهمیت دارد.
  • در حین شارژ شدن دستگاه نباید به صورت دائمی و همیشگی از آن بهره ببرید. در واقع هر چه کمتر از تلفن همراه خود در حین شارژ شدن بهره ببرید، عملیات شارژ شدن دستگاه نیز سریع تر و بهتر انجام می گردد.
  • زمانی که دمای دستگاه شما در حین شارژ شدن خیلی بالا برود، قطعا سرعت شارژ شدن آن نیز کاهش پیدا می نماید.

دلایل بالا جزو مهم ترین دلایلی بودند که اگر آن ها را رعایت نکنید، به احتمال بسیار زیاد سرعت شارژ شدن دستگاه مورد نظر شما کاهش پیدا می نماید. با این حال گاهی آسیب تماشا باتری گوشی های موبایل نیز می تواند باعث کند شدن عملیات شارژ شدن گردد که آن را نیز باید در نظر داشته باشید.

چگونه به سراغ شارژ سریع تر گوشی های موبایل برویم؟

در بخش قبل سعی کردیم که دلایل اصلی سرعت پایین شارژ شدن گوشی های موبایل را آنالیز کنیم تا در حد امکان از آن ها جلوگیری کنیم. حال در این مرحله به سراغ استفاده از ترفندهایی کاربردی برای شارژ سریع تر گوشی های موبایل می رویم. این ترفندها هم برای گوشی های اندرویدی و هم برای آیفون ها کاربردی هستند. بنابراین بهتر است که از همه این ده ترفند را بهره ببرید ولی حتی اگر از یکی از آن ها نیز بهره ببرید، قطعا نتیجه آن را در شارژ شدن دستگاه خود مشاهده خواهید کرد. اکنون برترین ترفندهایی که سرعت شارژ شدن گوشی های موبایل ما را افزایش می دهند عبارتند از:

1) استفاده از آداپتور مناسب برای هر گوشی موبایل

در قدم اول شما باید آنالیز کنید که دستگاه شما از آداپتور شارژ سریع یا همان فست شارژ پشتیبانی می نماید و یا خیر. اگر دستگاه شما از این کالا پشتیبانی نمی نماید، بهتر است که به سراغ ترفندهای دیگر در این مطلب بروید. بسیاری از گوشی های موبایل که از آداپتور فست شارژ پشتیبانی می نمایند، این آداپتور را در جعبه خود نیز دارند. با این وجود شما می توانید به سایت سازنده گوشی موبایل خود مراجعه کنید و آنالیز کنید که این برند برای تلفن همراه شما از چه آداپتورهایی پشتیبانی می نماید.

به عنوان مثال آیفون های نو از آداپتورهای فست شارژ 20 واتی پشتیبانی می نمایند ولی نه از هر آداپتور فست شارژی و یا از هر برندی! پس این موضوع بسیار حائز اهمیت است که شما به سراغ لوازم جانبی سازگار با تلفن همراه خود بروید تا گوشی موبایل شما با سرعت بهتری شارژ گردد.

2) استفاده از کابل شارژ مناسب

در حالی که استفاده از آداپتور مناسب برای شارژ کردن تلفن های همراه مهم است، باید به کابلی که در کنار آداپتور از آن استفاده می کنید نیز توجه نمایید. یک کابل غیر اصلی که مورد تایید برند سازنده تلفن همراه شما نباشد، علاوه بر این که سرعت شارژ شدن دستگاه را کاهش می دهد، محتمل است که سلامت باتری موبایل شما را نیز به خطر بیندازد.

در نتیجه اگر قصد دارید که یک کابل نو برای گوشی موبایل خود خریداری کنید، در اولین قدم باید آنالیز کنید که کابل مورد نظر با دستگاه شما سازگار است و یا خیر. سپس به سراغ آنالیز اصل بودن کابل مورد نظر بروید و از خرید کابل های متفرقه خودداری کنید. با انجام همین کار ساده شما می توانید از کند شدن عملیات شارژ گوشی موبایل خود جلوگیری کنید.

3) از شارژرهای بی سیم کمتر بهره ببرید

در حالی که استفاده از شارژرهای بی سیم بسیار راحت تر از باقی شارژرهاست؛ اما اگر به فکر شارژ سریع تلفن همراه خود هستید، باید آن ها را کنار بگذارید. جالب است بدانید که بسیاری از شارژرهای بی سیم از شارژ سریع پشتیبانی نمی نمایند و مواردی که از این فناوری پشتیبانی می نمایند هنوز به مقدار یک آداپتور شارژ دیواری (متصل به پریز برق) خوب نیستند.

از طرف دیگر شارژرهای بی سیم در مقایسه با دیگر شارژرها حدود 47 درصد انرژی بیشتری مصرف می نمایند. این انرژی اضافی به عنوان انرژی گرمایی تلف می گردد و در نتیجه دمای دستگاه شما افزایش می یابد که این موضوع بر سرعت شارژ نیز تاثیر می گذارد. بنابراین اگر می خواهید برترین سرعت شارژ را در گوشی های اندروید و یا حتی آیفون ها تجربه کنید، شارژرهای بی سیم گزینه مناسبی برای شما نیستند.

4) به سراغ آنالیز سلامت لوازم جانبی شارژر بروید

اگر موارد قبلی را به درستی آنالیز نموده اید، حال باید به سراغ موضوعی بروید که بیشتر افراد از آن غافل می شوند. در بعضی از موارد محتمل است که کابل شارژ و یا حتی آداپتور شارژ شما آسیب دیده باشند؛ این موارد باعث می شوند که سرعت شارژ شدن تلفن همراه شما کندتر از گذشته گردد. پس حتما احتیاج است که هر چند ماه یک بار به سراغ آنالیز سلامت لوازم جانبی مختص به شارژ گوشی موبایل خود بروید.

5) عدم استفاده از گوشی موبایل در هنگام شارژ

بیشتر ما حتی زمانی که گوشی موبایل در حال شارژ شدن است، با آن کار می کنیم. شما با انجام این کار نه تنها برق بیشتری را مصرف می کنید بلکه سرعت شارژ شدن دستگاه خود را نیز کاهش می دهید و حتی باعث بالاتر رفتن دمای آن نیز می شوید. بنابراین فقط در صورت لزوم از تلفن همراه خود در هنگام شارژ شدن بهره ببرید.

6) فعال کردن حالت هواپیما

شما با فعال کردن حالت هواپیما در واقع بسیاری از موارد مثل وای فای و بلوتوث را به صورت اتوماتیک خاموش می کنید و همین کار باعث می گردد که تلفن همراه شما کمتر باتری مصرف کند. از طرفی اگر در محلی هستید که آنتن دهی ضعیف است و تلفن همراه شما باید دائما در پی آنتن باشد، بهتر است که در بعضی موارد حالت هواپیما را فعال کنید تا در مصرف باتری صرفه جویی گردد. بنابراین شما با استفاده از حالت هواپیما به گوشی موبایل خود یاری می کنید تا انرژی و یا همان باتری کمتری مصرف کند و زمانی که آن را به شارژ متصل می کنید نیز سریع تر شارژ گردد. به همین سادگی!

7) آنالیز دمای دستگاه

تصویر بالا جزو مواردی است که بسیاری از ما تا به امروز آن را روی تلفن همراه خود مشاهده نموده ایم و سپس کوشش نموده ایم تا دمای دستگاه خود را کاهش دهیم. جالب است بدانید زمانی که دمای دستگاه شما بالا برود، سرعت شارژ شدن آن نیز کاهش پیدا می نماید. البته که اگر دمای دستگاه بیش از حد بالا برود، تلفن همراه شما به صورت اتوماتیک عملیات شارژ شدن را متوقف خواهد نمود تا دما پایین بیاید. از طرف دیگر هیچ وقت منتظر اخطار دمای بالا روی موبایل خود نباشید و اگر متوجه افزایش دما شده اید، آن را از برق بکشید و اجازه دهید که دستگاه شما خنک گردد و سپس آن را دوباره شارژ کنید.

8) گوشی را از قاب در بیاورید

این ترفند جزو مواردی است که بیشتر افراد آن را در نظر نمی گیرند و فکر می نمایند که تاثیر خاصی در شارژ شدن دستگاه نخواهد داشت. در حقیقت برداشتن قاب گوشی های موبایل می تواند به کاهش دمای دستگاه شما در هنگام شارژ یاری کند و همین موضوع باعث می گردد که دستگاه سریع تر شارژ گردد.

گفتنی است که این ترفند مربوط به قاب های نازک و ساده نیست و در واقع مربوط به قاب های ضخیم و خیلی محکم است که اجازه نمی دهند گرمای پشت دستگاه خارج گردد و به اصطلاح گرما در پشت دستگاه باقی می ماند. پس بهتر است که برای شارژ سریع تر گوشی های موبایل، آن ها را از قاب جدا کنیم و پس از شارژ شدن دوباره گوشی را در قاب خود قرار دهیم.

9) بستن برنامه های باز

بسیاری از افراد همواره تعداد برنامه های باز زیادی روی تلفن همراه خود دارند. نکته جالب ماجرا اینجاست که برنامه های باز در پس زمینه گوشی های موبایل، مصرف باتری را افزایش می دهند. در نتیجه اگر در هنگام شارژ کردن دستگاه خود هنوز این برنامه ها باز باشند، انرژی زیادی از دستگاه شما می گیرند و سرعت شارژ شدن موبایل را نیز قطعا کاهش می دهند. پس سعی کنید که همواره برنامه های باز روی تلفن همراه خود را ببندید.

10) آداپتور خود را به برق متصل کنید

افراد بسیار زیادی گوشی موبایل خود را به یاری پاوربانک و یا با استفاده از لپ تاپ خود شارژ می نمایند. در واقع هیچ یک از این موارد نمی توانند تلفن همراه شما را با سرعت بسیار بالا شارژ نمایند مگر این که به سراغ استفاده از آداپتورهای متصل به برق بروید و سرعت شارژ شدن دستگاه را به حدبیشتر مقدار ممکن برسانید.

شارژ سریع تر گوشی های موبایل با چند ترفند ساده!

هدف ما در این مطلب جامع معرفی ده ترفند کاربردی برای شارژ سریع تر گوشی های موبایل بود. محتمل است که بعضی از این ترفندها برای شما ساده به نظر برسند ولی قطعا با رعایت کردن آن ها می توانید به افزایش سرعت شارژ شدن دستگاه خود یاری کنید. در عین حال دقت داشته باشید که هر یک از این ترفندها را باید به تنهایی اجرا کنید و با رعایت کردن فقط یک مورد از این ترفندها قطعا نمی توانید سرعت شارژ شدن دستگاه خود را به حدبیشتر مقدار ممکن برسانید. پس بهتر است که همه این ترفندها را به صورت یک به یک تست و آنالیز کنید. حال از نظر شما ترفند خاص دیگری نیز وجود دارد که به ما در راستای شارژ سریع تر گوشی های موبایل یاری کند؟ شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران خبرنگاران مگ در میان بگذارید.

منبع: GuidingTech

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 3 مرداد 1402 بروزرسانی: 3 مرداد 1402 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1658

به "10 ترفند مفید و کاربردی برای شارژ سریع تر گوشی های موبایل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 ترفند مفید و کاربردی برای شارژ سریع تر گوشی های موبایل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید