آماری از سلطان های مسکن پردیس!

به گزارش بی نهایت اس ام اس، شرکت عمران شهر جدید پردیس در روز های اخیر گفت نقل و انتقال واحد های مسکن مهر که از اول خرداد ماه 1399 انجام می گردد شامل 25 میلیون تومان افزایش قیمت خواهد بود. مدیرعامل عمران پردیس گفته این هدف صرفاً در جهت مقابله با دلالان که مرتباً قیمت ها را بالا می برند اجرا شده و شامل متقاضیان واقعی نخواهد بود.

آماری از سلطان های مسکن پردیس!

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد حریق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش ایسنا، روز دوشنبه 29 اردیبهشت ماه 1399 دلالان و سوداگران بازار مسکن پردیس به یکباره غافلگیر شدند؛ زیرا دولت تصمیم گرفت 25 درصد یارانه ای را که تا الان به سفته بازان پرداخت می شده را از آن ها دریافت کند و همچنین سود وام آن ها را از 4 درصد به 18 درصد افزایش دهد.

این تصمیم چندان به مذاق سفته بازان و بورس بازان در بازار مسکن پردیس خوش نیامده؛ تا جایی که گفته می گردد طی دو روز گذشته مراجعات بسیاری را به کارگزاری مسکن مهر پردیس داشته اند. تجربه نشان داده این افراد معمولاً هم خود را پشت سر متقاضیان واقعی پنهان می نمایند؛ متقاضیانی که البته طبق گفته راهنمایی مدیرعامل عمران پردیس، عمدتاً از تصمیم اخیر شادمان هستند.

متقاضیان مصرفی نگران نباشند

سید مهدی راهنمایی، مدیرعامل شرکت عمران پردیس در شرح مصوبه اخیر گفت: دولت تا کنون به طور متوسط 100 میلیون تومان یارانه برای تکمیل هر واحد مسکونی در پردیس پرداخت می نموده و تمامی واحد ها از وام ارزان قیمت 4 درصد استفاده نموده اند. با این حال تعداد قابل توجهی از مالکان که کارشان صرفا خرید و فروش است از سکونت خودداری می نمایند؛ بنابراین تصمیم گرفتیم از ابتدای خردادماه جاری 25 درصد یارانه ای را که دولت به این گروه پرداخت می نماید را از آن ها دریافت کنیم. یارانه وام آن ها را نیز برمی داریم و سود وام آن ها به 18 درصد می رسد.

وی اضافه نمود: اولاً افزایش اخیر قیمت، هزینه نقل و انتقال نیست. دوماً شامل وکالت نامه هایی که قبل از ابتدای خرداد 99 منعقد شده نخواهد بود. یعنی متقاضیان اولیه و کسانی که قبل از از ابتدای خرداد اقدام به تنظیم وکالت نامه نموده بودند با همان رقم یک میلیون تومان می توانند خرید و فروش خود را انجام دهند.

خیزش بی سر و صدای قیمت مسکن در پردیس

این صحبت راهنمایی نشان می دهد دلالان کماکان از 75 درصد یارانه بهره خواهند گرفت؛ در حالی که سود های کلانی از التهابات بازار مسکن پردیس به جیب زده اند. قیمت واحد ها در پردیس طی حدود 2.5 سال گذشته حدود 300 درصد افزایش یافته است. دلالان فقط از دی ماه گذشته تا به امروز به طور چراغ خاموش قیمت ها را تا 30 درصد افزایش داده اند؛ بنابر ادعای یکی از کارکنان شرکت عمران پردیس، برخی متقاضیان واقعی در تماس با مسئولان خواهان برداشته شدن تمامی یاری های یارانه ای به دلالان و نه فقط 25 درصد شده اند.

سلطان های مسکن در پردیس چه کسانی هستند؟

روز گذشته خبر رسید سلطان خودرو و همسرش بالغ بر 6700 خودرو خریداری نموده اند که این قبیل فعالیت ها به التهاب بازار خودرو دامن زده است. حال باید پرسید با سلطان های مسکن در پردیس چه برخوردی می گردد؟

طبق اعلام مدیرعامل عمران پردیس تعداد واحد های در دست دلالان 2000 تا 3000 واحد است. از سوی دیگر عنوان می گردد برخی افراد در پردیس 100 و حتی 200 واحد مسکونی دارند؛ بنابراین تعداد افرادی که دائماً بر طبل گرانی مسکن پردیس می کوبند و احتمالاً پشت اعتراضات اخیر پنهان شده اند نباید زیاد باشد.

بنا به گفته راهنمایی، سه گروه از تصمیم اخیر شرکت عمران ناراحت هستند؛ محتکران، دلالان و مغرضان. مغرضان کسانی هستند که بنابر ادعای راهنمایی از پیشرفت مسکن مهر در پردیس ناراحتند.

هزینه فراوری مسکن در پردیس چند؟

با توجه به توپوگرافی پردیس هزینه هایی که برای آماده سازی زمین انجام می گردد، هزینه ساخت و ساز هر واحد مسکونی در پردیس 200 تا 250 میلیون تومان است؛ در حالیکه برخی واحد ها در فاز 11 به حدود 500 میلیون تومان و در فاز 8 به بیش از 700 میلیون تومان رسیده است. این نشان می دهد با وجود کاهش یارانه های دولتی به دلالان، به دلیل سود بالای خرید و فروش آپارتمان در پردیس، احتمالا بازار مسکن این شهر در قبضه سوداگران باقی خواهد ماند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 374

به "آماری از سلطان های مسکن پردیس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماری از سلطان های مسکن پردیس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید