آمار وحشتناک کشتی گیران ایرانی برابر آمریکا و روسیه

به گزارش بی نهایت اس ام اس، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی 2023 دنیا در بلگراد صربستان برگزار گردید و تیم آمریکا توانست عنوان قهرمانی را به دست آورد. تیم کشتی آزاد ایران هم به نایب قهرمانی رسید که البته اتحادیه دنیای کشتی امتیازات تیم روسیه را در این رده بندی محاسبه نکرد و کشتی گیران این کشور به نام ورزشکاران انفرادی بیطرف مسابقه دادند.

آمار وحشتناک کشتی گیران ایرانی برابر آمریکا و روسیه

اما بیشتر کشتی گیران ایران در بلگراد حرکت رو به عقبی داشتند و معین است که ایرادات فنی چشمگیری در تیم ایران وجود دارد. علاوه بر مسائل جسمانی و کم آوردن بیشتر کشتی گیران از جمله رحمان عموزاد، امیرعلی آذرپیرا، رضا اطری، محمد نخودی و حتی حسن یزدانی در مصاف با تیلور، ایرادات فنی هم در عملکرد کشتی گیران واضح بود و شکست های ثانیه های پایانی بعضی آزادکاران، علاقه مندان کشتی ایران را دل آزرده کرد. هر چند قهرمانی امیرحسین زارع کمی از غم شکست ها کاست، اما در مجموع کشتی آزاد ایران عملکرد رو به پیشرفتی از خود نشان نداد.

بعلاوه عملکرد رودرو با آمریکا و روسیه به عنوان رقبای اصلی ایران در المپیک، نشان می دهد که کارنامه تیم ملی در این زمینه هم تیره است.

کشتی گیران ایران در این رقابت ها 8 بار برابر کشتی گیران آمریکا و روسیه قرار گرفتند که این تقابل ها با 7 شکست برای ایرانی ها همراه شد و تنها رحمان عموزاد بود که توانست نیک لی کشتی گیر بی نام و نشان آمریکایی را شکست دهد و البته عموزاد در رده بندی هم به روسیه باخت.

در حالی که تیم های آمریکا، روسیه و آذربایجان عنوانداران بزرگی مانند کوین جکسون، کایل ساندرسون، ماخاچ مرتضی علی یف، دنیس چارگوش، حاجی مراد گاتسالوف، ختاگ گازیموف و جبرئیل حسن اف را در کادر فنی خود داشتند، مربیانی هر چند جوان و محترم، اما کم تجربه دستیار پژمان درستکار هستند که یک مدال جهانی و المپیک هم ندارند و بیشترشان حتی کشتی گرفتن در این مسابقات را هم تجربه نکرده اند.

در فاصله یک ساله تا المپیک پاریس انتظار می رود کشتی آزاد ایران تغییر رویه اساسی دهد تا نتیجه متفاوتی در المپیک پاریس که قطعا میدان بزرگتری نسبت به بلگراد است حاصل گردد.

تقابل های کشتی گیران ایران برابر آمریکا و روسیه در جهانی بلگراد

65 کیلوگرم

رحمان عموزاد 7 - نیک لی 4

رحمان عموزاد 5 - شامیل ممدوف 8،

70 کیلوگرم

امیرمحمدیزدانی 5 - زین رترفورد 8،

74 کیلوگرم

یونس امامی 0 - زائوربک سیداکوف 6

امامی در شانس مجدد به ختیگ تسابولوف روسی الاصل که برای صربستان کشتی می گیرد هم باخت.

79 کیلوگرم

محمد نخودی 2 - احمد عثمانوف 5،

86 کیلوگرم

حسن یزدانی 3 - دیوید تیلور 9 (ضربه فنی)

حسن یزدانی همانند فینال سال قبل برابر دیوید تیلور بازنده شد تا این سوال پیش بیاید که چطور می گردد جلوی تیلور آمریکایی در پاریس ایستاد. یزدانی در این کشتی نیز در سه دقیقه دوم نسبت به وقت نخست افت داشت.

92 کیلوگرم

امیرعلی آذرپیرا 9 - زاهد والنسیا 12،

97 کیلوگرم

مجتبی گلیج 4 - عبدالرشید سعدالله یف 4 (برنده)

ناباورانه ترین کشتی را گلیج در این رقابت ها داشت تا جایی که صفحه اتحادیه جهانی کشتی از این کشتی به عنوان بهترین کامبک یاد کند. او تا ثانیه های پایانی از حریفش جلو بود، اما به راحتی پیروزی را از دست داد.

عملکرد کشتی آزاد ایران در 3 سال اخیر با راهنمایی کادر فنی فعلی:

2021: 3 طلا، 3 نقره، یک برنز (بدون حضور روسیه)

2022: 2 طلا، 3 نقره، 2 برنز (بدون حضور روسیه)

2023: یک طلا، 2 نقره، یک برنز

منبع: فرارو
انتشار: 29 شهریور 1402 بروزرسانی: 29 شهریور 1402 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1678

به "آمار وحشتناک کشتی گیران ایرانی برابر آمریکا و روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار وحشتناک کشتی گیران ایرانی برابر آمریکا و روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید