بخشش در وقت اضافه

به گزارش بی نهایت اس ام اس، زنی که با همدستی دخترش، پدر خانواده را به قتل رسانده و محکوم به قصاص شده بود، بعد از 9سال بخشیده شد.

بخشش در وقت اضافه

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از روزنامه جام جم، 28خرداد90 جسد پتو پیچ مردی میانسال در حوالی محله نظام آباد تهران پیدا شد. زمانی که مأموران در محل حضور یافتند، معلوم شد این مرد با ضربه های چاقو کشته شده است.

مأموران در حال تحقیقات برای رازگشایی از این جنایت بودند که مردی با مراجعه به آنها مدعی شد مقتول را می شناسد و همسر و دختر 16ساله او را دیده که جسد پتو پیچ شده را شبانه از خانه بیرون آورده و آنجا رها نموده اند.

با گفته های این شاهد، مأموران به خانه مقتول رفتند و همسر و دختر او را دستگیر کردند. با اعتراف آنها، پرونده در شعبه113 دادگاه کیفری یک استان تهران رسیدگی شد. مادر و دو پسر مقتول برای متهمان قصاص خواستندکه قضات هردوی آنها را به قصاص محکوم کردند. درحالی که حکم در دیوان عالی کشور تایید شده بود، مدتی بعد دختر مقتول با این ادعا که در زمان قتل نوجوان بوده و حرمت قتل را درک ننموده، درخواست اعاده دادرسی کرد.

با قبول این درخواست، او دوباره محاکمه شد و درباره انگیزه اش گفت: من به پسری علاقه مند بودم و می خواستم با او ازدواج کنم اما پدرم مخالف این ازدواج بود. او همواره من و مادرم را اذیت می کرد. از این وضع خسته شده بودیم، به همین دلیل نقشه قتل او را طراحی کردیم. ابتدا خواستیم او را با قرص برنج بکشیم که نشد، بعد مرگ موش در غذایش ریختیم که آن غذا را نخورد. انتها با شربت مسموم او را بیهوش نموده و شب روی صورتش بالش گذاشته و مادرم با چاقو چند ضربه به او زد. پدرم به هوش آمد و من چاقو را از مادرم گرفتم و چند ضربه هم من زدم. در این مدت چند بار به خاطر عذاب وجدان اقدام به خودکشی کردم که هربار زنده ماندم.

بعد از دفاعیات متهم، قضات او را به پنج سال زندان محکوم نموده و از قصاص تبرئه کردند. با اعتراض او به حکم صادر شده و رسیدگی دوباره به پرونده اش، مجازاتش به سه سال کاهش پیدا کرد. این در حالی بود که مادرش شهریور سال گذشته در زندان پای چوبه دار رفت که با کوشش واحد صلح و سازش دادسرای جنایی تهران، یکی از خواهران مقتول به او رضایت داد اما بقیه وراث به او مهلت 9ماهه برای جلب رضایت دادند. با انتها یافتن این مهلت پرونده او در اجرای احکام دادسرای جنایی تهران دوباره به جریان افتاد.

انتها چند روز پیش وقتی قرار بود زن اعدامی برای دومین بار پای چوبه دار برود، با کوشش محمد شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران و محسن اختیاری، سرپرست اجرای احکام دادسرای جنایی پایتخت دیه 150میلیونی مقتول با یاری خیرین تهیه و به اولیای دم پرداخت شد. با پرداخت دیه این زن از قصاص نجات یافت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 883

به "بخشش در وقت اضافه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشش در وقت اضافه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید