برای طارمی جوک تازه بسازید!

به گزارش بی نهایت اس ام اس، در این که خود او با گاف های گاه به گاهش به این طیف پاس گل می دهد، شکی نیست اما کار ما باید مچ گیری از جوان بوشهری باشد که آن طرف جهان به نام ایران شناخته می گردد؟ به چه قیمت؟ یک پوزخند ساختن و چند لایک؟

برای طارمی جوک تازه بسازید!

به گزارش خبرنگاران، احسان محمدی در عصر ایران نوشت: در فوتبال ایران هیچکس مثل علی دایی با توپ حرفش را نمی زد. درست وقتی نقدها نسبت به عملکردش به اوج می رسید، در رسانه ها به او می تاختند که نان نام و سابقه گذشته اش را می خورد، دورانش تمام شده و بهتر است برود و جایش را به جوان ها بدهد، یکباره در یک مسابقه حساس، درست وقتی که نفس هایمان بند آمده بود، به آسمان می پرید و با یک ضربه سر که با محاسبات عقل و ریاضی و فیزیک و فضانوردی جور درنمی آمد گل می زد. بعد با مشت های گره نموده از ته دل فریاد می زد و ما علللللللللی داییییی گویان به روی خودمان نمی آوردیم که تا دیروز ساعت شنی رفتنش را وارونه نموده بودیم!

شاید یکی از بخت کمک های علی دایی این بود که شبکه های اجتماعی به این شکل وجود نداشت وگرنه احتمالاً به جای آن سکوت های کنفوسیوسی، در لایو و استوری از خجالت منتقدان درمی آمد!

مهدی طارمی هم انگار یک شعبه جنوبی از علی دایی است. درست وقتی در شبکه های اجتماعی کسانی دستش می انداختند و برایش جوک می ساختند او در فوتبال پرتغال می درخشید. پنالتی می گرفت، گل می زد و حالا با 18 گل زده در صدر جدول گلزنان این کشور نهاده شد؛ گرچه عنوان را به خاطر دقایق بازی کمتر به کارلوس وینیسوس بازیکن بنفیکا دادند. مثل مسابقات وزنه برداری که وقتی دو وزنه بردار یک وزنه مساوی می زنند، مقام بالاتر را به کسی می دهند که وزنش کمتر باشد. ولو چند گرم!

این یک پیروزیت اتفاقی نیست. مهدی طارمی نان سکوت و غریزه گلزنی اش را می خورد. حالا که روی بام ایستاده است خیلی ها برایش دست می زنند، خیلی ها رفیقش می شوند؛ همان ها که برای خالی کردن زیر پایش همدیگر را هل می دادند هم می خواهند بگویند از اول باورش داشتند! حقیقت آن است که عده بسیار معدودی با نقدهای محترم کوشش کردند هر وقت کج رفت، راه درست را نشانش بدهند اما بسکمک از ما جز مزه پرانی کاری برایش نکردیم!

بارها تصور نموده ام وقتی او در پرتغال، گوشی همراهش را چک می نماید و در توئیتر و اینستاگرام شوخی ها و متلک ها و نیش زدن ها در پوستین مزه پرانی را می بیند چه حسی دارد؟ ناراحت نمی شود که در کشور غریب تحسینش می نمایند و اینجا هموطنانش برای جوک ساختن در خصوص از هم سبقت می گیرند؟ دلش نمی شکند وقتی می بیند که با عملکرد خوبش جاده را برای سایر بازیکنان ایرانی باز نموده است که دست کم به پرتغال بروند و آن وقت ما دست به یکی نموده ایم که انرژی و شوق را از ساق هایش کش برویم؟

در این که خود او با گاف های گاه به گاهش به این طیف پاس گل می دهد، شکی نیست اما کار ما باید مچ گیری از جوان بوشهری باشد که آن طرف جهان به نام ایران شناخته می شود؟ به چه قیمت؟ یک پوزخند ساختن و چند لایک؟

همین بلا را سر علی دایی هم آوردیم. درست وقتی که فرانتس بکن باوئر از دایی به عنوان یکی از محترم ترین بازیکنان بایرن مونیخ نام می برد ما کوشش می کردیم حتی از تکان دادن دست هایش در زمین هم رگه های یک دیکتاتوری کشف کنیم. نتیجه؟ تبدیل دایی به کسی که تقریباً به همه بدگمان است و هنوز ته دلش صاف نشده است. او بی تقصیر نبود اما ما هم کوتاهی نکردیم!

مهدی طارمی در فوتبال پرتغال خوش درخشید. علاوه بر 18 گلی که در لیگ برتر پرتغال به ثمر رساند، توانست در این فصل 2 پاس گل هم بدهد و با دریافت 7 پنالتی، بیشترین پنالتی را در این رقابت ها از مدافعان حریف بگیرد و ریوآوه را به جایگاهی که گمانش نمی کرد رساند.

یک نفر با اشاره به فرصت سوزی طارمی در آخرین دقیقه جام جهانی 2014 نوشته بود: کم کم دارم حس می کنم که توی موقعیت تک به تک با پرتغال، مشکل از طارمی نبود، ما بدشانسیم و خوشحالی بهمون نیومده!

نمی دانم که این اتفاقات به شانس بستگی دارد یا نه اما می دانم حتی وقتی بسکمک از ما در ائتلافی پنهان سنگ به پاهای مهدی طارمی بستیم و دستش انداختیم و رخت چرک هایش را در کوچه شستیم، او برای ایران ما اعتبار خرید. ریشه این سنگ اندازی ها در خرده حسادت های تاریخی ما نسبت به کسی است که پیروز شده یا برمی شود به قدر ندانستن سرمایه های ملی؟ ... هر چه باشد یک روز وقتی عقل رس تر شدیم، یادمان می آید که با خیلی ها بد کردیم. روزی که دیگر دیر شده است!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 523

به "برای طارمی جوک تازه بسازید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای طارمی جوک تازه بسازید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید