کوشش خود را برای تقویت پلتفرم های داخلی برای میزبانی کسب و کار ها به کار بسته ایم ، محدودیت ها به وسیله مراجع ذیصلاح امنیتی به ما ابلاغ شده؛ برداشتن آن ها هم به تشخیص همان مراجع است

به گزارش بی نهایت اس ام اس، وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم توسعه کسب و کارهای دیجیتال را یکی از راهبردهای اساسی خود می داند، گفت: با تصویب هیات وزیران کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال در سطح دولت تشکیل شده که تمامی اختیارات رییس جمهور و هیات وزیران را برای برداشتن موانع سر راه کسب و کارهای دیجیتال دارد.

کوشش خود را برای تقویت پلتفرم های داخلی برای میزبانی کسب و کار ها به کار بسته ایم ، محدودیت ها به وسیله مراجع ذیصلاح امنیتی به ما ابلاغ شده؛ برداشتن آن ها هم به تشخیص همان مراجع است

عیسی زارع پور در یادداشتی در فضای مجازی بیان کرد: در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران محترم در خصوص محدودیت های ایجاد شده در روزهای اخیر برای بعضی پلتفرم های خارجی عرض کردم که این محدودیت ها به وسیله مراجع ذیصلاح امنیتی به ما ابلاغ شده است و برداشتن آنها هم به تشخیص همان مراجع است. امروز دیدم که یک روزنامه با بداخلاقی، عکسی که مربوط به خوش و بش بخش دیگری از مصاحبه است را تیتر صفحه اول خود نموده است و نوشته بستن و خندیدن! و اینگونه القا نموده است که وزیر از محدودیت های اعمال شده راضی است! من فیلم این بخش از عرائضم را در اینجا گذاشتم و فیلم کامل هم در سایت وزارتخانه موجود است و خودتان می توانید قضاوت کنید.

وی اضافه نمود: فرصت این شیطنت رسانه ای را مغتنم شمردم تا به استحضار مردم عزیز کشورم برسانم که دولت سیزدهم توسعه کسب و کارهای دیجیتال و اقتصاد دیجیتال را یکی از راهبردهای اساسی خود می داند. به همین دلیل با تصویب هیات وزیران کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال در سطح دولت تشکیل شده که تمامی اختیارات رییس محترم جمهور و هیات وزیران را برای برداشتن موانع سر راه کسب و کارهای دیجیتال دارد که این نشان می دهد دولت در پی بهره گیری حداکثری از فضای مجازی است.

زارع پور تاکید نمود: این وزارتخانه همیشه حامی کسب و کارهای دیجیتال بوده و در شرایط پیش رو که به علت تصمیم مراجع ذیصلاح امنیتی، محدودیت هایی برای بعضی پلتفرم های خارجی ایجاد شده است، ضمن رایزنی با نهادهای مذکور، تمام کوشش خود را برای حل مشکل کسب و کارهای برخط و بعلاوه تقویت زیرساخت ها و پلتفرم های داخلی برای میزبانی کسب و کارها و هموطنان عزیز به کار بسته است. یادمان نرود که محدودیت اینترنت در دولت های گذشته هم در شرایط خاص مسبوق به سابقه بوده که منجر به قطع کل اینترنت می شد؛ اما در این دوره، این اتفاق نیفتاد و تمامی خدمات داخلی و بسیاری از خدمات خارجی بدون هیچ گونه اختلالی در دسترس هستند و کوشش شده که هموطنان عزیز برای ارتباطات و امورات روزمره مسئله ای نداشته باشند.

وی اضافه نمود: همانطور که بارها عرض نموده ام یکی از اهداف مهم این وزارتخانه ارتقا کیفیت و سرعت زیرساخت های ارتباطی کشور است. پیگیری اجرای طرح هایی مثل فیبرنوری منازل و کسب و کارها که سرعت اینترنت را دهها برابر افزایش خواهد داد، نشان دهنده عزم و اراده جدی این وزارتخانه برای توسعه ارتباطات در فضای مجازی است.

منبع: انتخاب
انتشار: 30 آذر 1401 بروزرسانی: 30 آذر 1401 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1564

به "کوشش خود را برای تقویت پلتفرم های داخلی برای میزبانی کسب و کار ها به کار بسته ایم ، محدودیت ها به وسیله مراجع ذیصلاح امنیتی به ما ابلاغ شده؛ برداشتن آن ها هم به تشخیص همان مراجع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش خود را برای تقویت پلتفرم های داخلی برای میزبانی کسب و کار ها به کار بسته ایم ، محدودیت ها به وسیله مراجع ذیصلاح امنیتی به ما ابلاغ شده؛ برداشتن آن ها هم به تشخیص همان مراجع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید