روسیه میزبان والیبال قهرمانی جهان 2022 شد

به گزارش بی نهایت اس ام اس، تهران (پانا) - فدراسیون جهانی والیبال پس از تایید آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) اعلام کرد روسیه میزبان قطعی مسابقات قهرمانی مردان جهان در سال 2022 است.

روسیه میزبان والیبال قهرمانی جهان 2022 شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، FIVB اعلام کرد پس از تایید وادا مبنی بر اینکه پس گرفتن میزبانی این مسابقات از روسیه یا تغییر میزبانی به کشوری دیگر از نظر قانونی و عملی غیرممکن است، روسیه را میزبان قطعی مسابقات قهرمانی مردان جهان در سال 2022 معرفی کرد.

در همین حال فدراسیون جهانی اعلام کرده که با همکاری وادا جزئیات مربوط به رای دادگاه داوری ورزش (CAS) درخصوص نمایش پرچم، سرود ملی، لباس فرم و سایر شناسه های روسیه در جریان این مسابقات را اجرایی خواهد کرد و همچنان به رویکرد خود مبنی بر ورزش پاک (بدون دوپینگ) متعهد است.

بنا به حکم دادگاه داوری ورزش، روسیه برای دو سال (تا پایان 2022) نمی تواند از نام، پرچم و سرود خود در مسابقات ورزشی جهانی استفاده کند. همچنین از میزبانی رقابت های مهم ورزشی در دو سال آینده محروم است.

با این حال CAS به ورزشکاران روس که در استفاده از مواد نیروزا نقشی نداشته و یا دوپینگ سازماندهی شده هم تیمی های خود را مخفی نکرده اند، اجازه داد به صورت مستقل در رقابت های جهانی و المپیک شرکت کنند. البته روسیه پیروز شد دادگاه داوری ورزش را قانع کند که ورزشکاران شرکت کننده در این بازی ها بتوانند روی لباس های خود دست کم نام روسیه و آرم کمیته ملی المپیک این کشور را حک کنند.

دادگاه داوری ورزش در حکم خود رای پیشین آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ که روسیه را برای چهار سال محروم کرده بود نصف کرد و محرومیت این کشور را به دو سال کاهش داد. وادا دلیل اصلی محرومیت چهارساله را حمایت دولت روسیه از دوپینگ ساختاری قهرمانان و ورزشکاران المپیکی و مخفی کاری نام کرده بود.

والیبال روسیه ازجمله ورزش های این کشور است که در آن دوپینگ سازمان یافته نقش و کننده نداشت.

روسیه در سال 2018 از سوی FIVB به نام میزبان مسابقات قهرمانی مردان جهان در سال 2022 انتخاب شده بود که این میزبانی طی دو سال اخیر تحت تاثیر قضایای مربوط به دوپینگ در این کشور به مخاطره افتاده بود. اما اکنون با تایید وادا و اعلام فدراسیون جهانی میزبانی روسیه رسمی و قطعی شده است.

به این ترتیب مسابقات قهرمانی مردان جهان با شرکت 24 تیم از تاریخ 4 لغایت 21 شهریور 1401 در 10 شهر روسیه (مسکو، سن پطرزبورگ، اوفا، کالینینگراد، کازان، کمروف، کراسنویارک، نوووسیبریسک، یاروسلاو، یکاترینبورگ-بلگورود، شهر رزرو) برگزار خواهد شد.

حضور روسیه به نام میزبان و لهستان به نام قهرمان دوره گذشته در این رقابت ها قطعی است و 22 تیم دیگر از معبر مسابقات انتخابی به روسیه خواهند رسید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1125

به "روسیه میزبان والیبال قهرمانی جهان 2022 شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه میزبان والیبال قهرمانی جهان 2022 شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید