سالیانه چند نفر در تهران به قتل می رسند؟

به گزارش بی نهایت اس ام اس، از بررسی آمار نیروی انتظامی و مقایسه جهانی متوجه شدیم، با وجود اینکه تهران 13 میلیون جمعیت دارد، از نظر وقوع جرائم جنایی مانند قتل و سرقت مسلحانه، در جایگاه های آخر در کشور واقع شده است.

سالیانه چند نفر در تهران به قتل می رسند؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار علیرضا لطفی، رییس پلیس آگاهی گفت: قتل یکی از جرائم جنایی است که بسیار برای مردم، پلیس و دستگاه قضا حائز اهمیت است بنابراین از لحظه اعلام جرم، اداره دهم پلیس آگاهی و مرکز تشخیص هویت دست به کار می شوند. ساعات اولیه وقوع قتل، ساعت طلایی است و پلیس از همان لحظه بررسی را شروع می کند.

وی اضافه نمود: در مجموع در کلان شهر تهران، بالعکس تصور عموم، قتل زیادی اتفاق نمی افتد و در سال ها اخیر این فرایند رو به کاهش است.

سردار لطفی در پاسخ به این سوال که سالیانه چند قتل در پایتخت رخ می دهد، اظهار کرد: در سه ماهه سال جاری، در حوزه قتل سه درصد کاهش جرم نسبت به سال گذشته داشتیم؛ این درحالی است که عدد کلی بسیار کم تر از 100 قتل سالیانه در پایتخت است.

رییس پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه پفراینده قتل پیچیده ای در تهران نداشتیم، گفت: در سال جاری، 95 درصد از جرائم قتل، توسط پلیس کشف شده اند و در روز های آینده این آمار به 100 درصد نیز می رسد.

این مقام ارشد انتظامی درباره جایگاه پایتخت در مقایسه با سایر شهر ها و کشور ها اظهار کرد: از بررسی آمار نیروی انتظامی و مقایسه جهانی متوجه شدیم، با وجود اینکه تهران 13 میلیون جمعیت دارد، از نظر وقوع جرائم جنایی مانند قتل و سرقت مسلحانه، در جایگاه های آخر در کشور واقع شده است، بنابراین شرایط مطلوبی داریم. همچنین در مقایسه با سایر پایتخت ها نیز شرایط مناسبی در این باره داریم.

سردار لطفی در پاسخ به این سوال که علت بیشتر قتل های تهران چیست، گفت: قتل دلایل زیادی دارد، اما عمده ترین دلایل قتل در تهران، مسائل و مسائل روحی و روانی است. به این معنا که بیشتر قاتلان دارای بیماری و مسائل روحی هستند.

وی اضافه نمود: مسائل خانوادگی و مسائل اقتصادی از دیگر دلایل قتل در تهران هستند، اما در پایتخت در این حوزه نگرانی ای وجود ندارد.

وی اضافه نمود: باید به این نکته توجه داشت که پفراینده های قتل، از معدود پفراینده هایی هستند که هیچوقت بسته نمی شوند. به طوریکه اگر پفراینده به خاتمه نرسد هر چند وقت یک بار، مجددا مورد بازبینی و بررسی قرار می گیرد. به عنوان مثال در هفته های اخیر، فردی را دستگیر کردیم که 27 سال پیش، دست به قتل زده بود. این متهم باور نمی کرد پس از تحمل سختی 27 سال زندگی در مخفیگاه و فراری بود، بالاخره دستگیر شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 547

به "سالیانه چند نفر در تهران به قتل می رسند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالیانه چند نفر در تهران به قتل می رسند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید