مصوبه مهم برای بازنشستگی با 10 سال سابقه بیمه

به گزارش بی نهایت اس ام اس، خبرنگاران : سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با مصوبه امروز کمیسیون در جریان بررسی طرح انتقال سوابق بیمه ای بین صندوق های بازنشستگی افراد با سابقه حداقل 10 سال می توانند بازنشست شوند.

مصوبه مهم برای بازنشستگی با 10 سال سابقه بیمه

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، علی بابایی کارنامی کننده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه امروز بررسی ها و جمع بندی های نهایی در مورد طرح امکان انتقال سوابق بیمه ای بین صندوق های بازنشستگی انجام شد.

وی اضافه نمود: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون به افراد با حداقل سابقه 10 سال بیمه می توانند درخواست بازنشستگی بدهند و بازنشست شوند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: همچنین بر اساس مصوبه دیگر کمیسیون چنانچه افراد در صندوق های بیمه ای مختلف سابقه داشته باشند و سابقه خود را تجمیع کنند و بخواهند از صندوق دیگری بازنشستگی خود را دریافت کنند این امکان برای آنها وجود دارد و انتخاب صندوق با فرد بیمه شده است.

بابایی گفت: همچنین طبق این مصوبه پرداخت مابه التفاوت مربوط به انتقال سوابق بیمه به صندوق بازنشستگی مقصد در ارتباط با این موضوع برعهده صندوق های مبدأ است که فرد در آنها حق بیمه پرداخت کرده است.

به گزارش فارس، مصوبات کمیسیون اجتماعی پس از تصویب در صحن علنی مجلس و تأیید شورای نگهبان به قانون تبدیل شده و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 980

به "مصوبه مهم برای بازنشستگی با 10 سال سابقه بیمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه مهم برای بازنشستگی با 10 سال سابقه بیمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید