احتیاج داریم با کشورهای هدف ارتباط برقرار کنیم

به گزارش بی نهایت اس ام اس، تهران (پانا) - دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد می گوید احتیاج به ارتباط با کشورهای هدف وجود دارد، ضروری است با آژانس های بین المللی قرارداد امضا گردد و درصدی از اعزام توریسم ها به آنها اختصاص یابد و در آنها ایجاد انگیزه گردد.

احتیاج داریم با کشورهای هدف ارتباط برقرار کنیم

به گزارش شورای عالی منطقه ها آزاد و ویژه مالی، سعید محمد در بیستمین نشست مشترک معاونان و مدیران فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان های منطقه ها آزاد کشور با بیان اینکه با بخش نامه، دستورالعمل و روش های سنتی نمی توانیم بر فرهنگ افراد اثرگذار باشیم اضافه نمود: بزرگترین اشتباه ما داشتن نگاه سخت افزاری به مقوله فرهنگ است، مسائل فرهنگی راهکارهای خاص خود را دارند و باید با استدلال بر روی باورهای افراد کار گردد.

مشاور رئیس جمهور استفاده از ابزارهایی مثل برگزاری رویدادهای فرهنگی و استفاده از روش های نوین فرهنگی در این حوزه را اثرگذار دانست و گفت: مسائل توسعه ای در منطقه ها آزاد کشور با موضوعات فرهنگی درگیر هستند که می توان با ایجاد مجموعه های فرهنگی و جذب خانواده ها به این مجموعه ها، توسعه را تک بعدی ندیده و پیوست فرهنگی را در منطقه ها آزاد امری لازم الاجرا دانست.

سعید محمد بر تشکیل اتاق فکر با حضور نخبگان و صاحبنظران حوزه فرهنگی در منطقه ها آزاد کشور تاکید نمود و گفت: ایده ها و انتقادها را بشنوید و در نهایت برترین ایده و اندیشه را انتخاب و در راستای آن حرکت کنید.

وی ادامه داد: با توجه به بروز مسائل مالی در منطقه ها آزاد، شاهد گرفتاری های اجتماعی در این منطقه ها هستیم، بسیاری از این نقاط بدون داشتن پیوست فرهنگی و اجتماعی پیشرفته اند که معضلات فراوانی را به همراه داشته است که باید با برنامه ریزی صحیح برای اقشار ضعیف این معضلات به وجود آمده برطرف گردد.

دبیر شورایعالی منطقه ها آزاد تجاری صنعتی و ویژه مالی اضافه نمود: ضروری است مسئولان فرهنگی منطقه ها آزاد با برنامه ریزی دقیق، در نحوه هزینه کرد برنامه های فرهنگی و اجتماعی مراقبت لازم را داشته باشند تا با حداکثر بهره وری، این هزینه ها انجام گردد. این از وظایف شماست تا با مدیریت صحیح از این هزینه ها بیشترین آورده را در چارچوب و با استراتژی و راهبردهای منطقه ها در بعد فرهنگی اجتماعی داشته باشید.

سعید محمد با تاکید بر اینکه باید به حوزه گردشگری در منطقه ها آزاد کشور اهتمام ویژه داشت، اضافه نمود: متأسفانه حوزه گردشگری در منطقه ها آزاد مورد غفلت قرار گرفته، همه منطقه ها از ظرفیت گردشگری برخوردار هستند ولی برخی از این منطقه ها به صورت ویژه از این قابلیت برخوردارند.

وی در ادامه پیشنهاداتی در مورد توسعه گردشگری در منطقه ها آزاد کشور ارائه داد و گفت: ما نیازمند ارتباط با کشورهای هدف هستیم، ضروری است با آژانس های بین المللی قرارداد امضا کنیم و درصدی از اعزام توریسم ها به آنها اختصاص دهیم و در آنها ایجاد انگیزه کنیم.

مشاور رئیس جمهور در خاتمه استفاده از امکاناتی مثل دهکده سلامت، توریسم درمانی، توریسم علمی و توریسم ورزشی را در توسعه حوزه گردشگری در منطقه ها کشور مؤثر دانست و اضافه نمود: برگزاری رویداد 2022 قطر، یک رویداد بزرگ ورزشی است و باید از این ظرفیت بیشترین بهره را ببریم. ضروری است همکاران ما در منطقه ها آزاد کیش و قشم با جدیت بیشتر کارها را پیش ببرند و امکانات ورزشی مدنظر را تدارک ببینند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1337

به "احتیاج داریم با کشورهای هدف ارتباط برقرار کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتیاج داریم با کشورهای هدف ارتباط برقرار کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید