پلیس آمریکا: هر 10 ساعت یک پرونده درباره چین باز می گردد

به گزارش بی نهایت اس ام اس، کریستوفر رای مدیر تحقیقات پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) با هشدار درباره خطر فزاینده پکن برای واشنگتن، گفت که دفترش هر 10 ساعت یک گزارش را درباره چین باز می نماید.

پلیس آمریکا: هر 10 ساعت یک پرونده درباره چین باز می گردد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از روسیاالیوم، کریستوفر رای در جلسه استماع برابر کنگره گفت که چین در کوشش است تا تبدیل به قدرت (اول) دنیا گردد و این یعنی تهدید امنیت ملی آمریکا و یکی از عظیمترین خطرها و تهدیدها برای منافع مالی و امنیتی آمریکا.

وی اضافه نمود: اف بی آی هم اکنون در حال تحقیق درباره حدود یک هزار پرونده مرتبط با حکومت چین است؛ این در حالی است که پرونده های تحقیق آمریکا درباره جاسوسی مالی (از سوی چین) در سال های اخیر یک هزار و 300 درصد افزایش یافته است.

این اظهار مدر اف بی آی یک روز پس از آن بیان شد که یک گزارش اطلاعاتی-امنیتی سالانه، چین را عظیمترین تهدید امنیت ملی آمریکا بر شمرد.

این گزارش، شامل آینده پژوهی درباره مسائل عظیم امنیت خارجی روبروی بایدن در اولین سال انتخاب و انتصاب او است.

آمریکا سال هاست که چین را در صدر تهدیدها برای منافع آمریکا می بیند و رشد مالی آن کشور را بر نمی تابد. راهبرد نقطه ثقل آسیایی آمریکا بر مهار چین در دریای زرد پایدار است؛ برنامه ای چند ساله که آمریکا برای تحقق آن، حتی ترجیح می دهد در خاورمیانه نیز نیروهای خود را با هدف محاصره چین در حاشیه نزدیک آن تا حد امکان کم کند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1036

به "پلیس آمریکا: هر 10 ساعت یک پرونده درباره چین باز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس آمریکا: هر 10 ساعت یک پرونده درباره چین باز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید