اتمام خط یک مترو تبریز اولویت اصلی امسال شهرداری است

به گزارش بی نهایت اس ام اس، سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز با تاکید بر ضرورت تمرکز بر اتمام خط یک مترو تبریز گفت: با توجه به هدف گذاری های انجام شده کوشش می کنیم تا انتها سال تکلیف خط یک مترو تبریز که از اقدامات اساسی است تعیین شده و این خط به اتمام برسد.

اتمام خط یک مترو تبریز اولویت اصلی امسال شهرداری است

آقای یعقوب وحید کیا در جلسه آنالیز مسائل و مسائل پروژه متروی تبریز که با حضور شهردار این شهر برگزار گردید، گفت: با توجه به نواقصی که در خط یک داریم اتمام عملیات عمرانی در ایستگاه های 13، 14 و 15 این خط طبق برنامه ریزی اجرا شده تا خاتمه سال نهایی می گردد.

او با اشاره به روحیه جهادی و تمرکز بر سرعت بخشی بر عملیات عمرانی در پروژه مترو تبریز گفت: در ساختار و شرایط تازه با انگیزه و کار جهادی امور را پیش می بریم.

او از نصب روزشمار اتمام ایستگاه 15 خط یک مترو تبریز طی هفته گذشته اطلاع داد و گفت: روزشمار اتمام این ایستگاه نصب شده است و تا خاتمه شهریور ماه این ایستگاه به اتمام می رسد و بر اساس زمان بندی های اجرا شده دیگر ایستگاه های ناقص این خط نیز تا پاییز و زمستان به اتمام می رسد.

سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز با تقدیر از حمایت های مجموعه شهرداری تبریز به منظور ادامه عملیات عمرانی در این پروژه بزرگ شهری گفت: متأسفانه در یک سال گذشته در بسیاری از بخش ها شاهد تعطیلی و یا نیمه تعطیلی امور بودیم و با حمایت های شهردار محترم و سیستم اقتصادی شهرداری بخشی از تعهدات اقتصادی مان را به پیمانکاران خط یک پرداخت کردیم و امیدواریم طبق زمان بندی امور را پیش ببریم.

وحید کیا از پیش بینی هزینه کرد بالغ بر 2000 میلیارد تومان به منظور ادامه عملیات عمرانی در خط دو مترو تبریز اطلاع داد و گفت: با هدف گذاری اجرا شده سال جاری بالغ بر 2000 میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی در خط دو مترو تبریز هزینه می گردد.

او از فعالیت دو دستگاه تی بی ام در خط 2 دو مترو تبریز اطلاع داد و گفت: در حال حاضر تی بی ام غربی منتظر مشخص تکلیف است و بخشی از قطعات این دستگاه باید تأمین گردد که در این راستا برای تأمین وسایل اقدام شده است.

او ادامه داد: در این دستگاه ها هر روز 6 الی 7 رینگ پیشروی باید داشته باشد که در حال حاضر سه تا چهار رینگ انجام می گردد و هدف گذاری ما در راستای تأمین قطعات از داخل و سرعت بخشی بر عملیات است.

سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبری، با اشاره به بازبینی طرح خط دو مترو تبریز گفت: مطالعات طرح از بابت جانمایی و مکان یابی ایستگاه 7 همزمان به مشاور سازمان و مشاور خارج از سازمان سپرده شده است و مقرر شده است تا یک ماه آینده این موضوع نیز نهایی گردد و امیدواریم بتوانیم تا خاتمه ماه ادامه فعالیت تی بی ام بخصوص در قسمت غرب ادامه داشته باشد.

وحیدکیا اعلام کرد: در مورد تأمین منابع اقتصادی خط دو به نظر می رسد مشکل خاصی نداریم و با توجه به اوراقی که از سال های قبل خریداری شده است و اوراق سال 1400 در حال تأمین است و امور با هماهنگی سازمان و ستاد شهرداری در حال اجرا است و تبریز در مقایسه با سایر شهر ها در این خصوص پیشتاز است و جا دارد از همکاران مان در این بخش تقدیر و تشکر کنم.

وحید کیا ادامه داد: با توجه به هماهنگی ها کوشش می کنیم در سیستم تازه هم سرعت کار بالاتر رفته و هم با توجه به بازبینی ها با صرفه جویی های اقتصادی و سرعت بیشتر در هر دو خط اهداف و برنامه های خود را پیش ببریم.

او ضمن تقدیر از همکاری های شهرداران منطقه ها تبریز گفت: جا دارد تقدیر کنیم از شهرداران محترم منطقه ها که به تعهدات خود عمل نموده اند بخصوص منطقه یک، دو، پنج، سه و دیگر منطقه ها که تملک نیز در این منطقه ها قابل توجه بوده است.

او از تشکیل ستاد تملک مختص پروژه مترو اطلاع داد و گفت: این ستاد با موضوع اداره کل املاک شهرداری تبریز و با دستور شهردار محترم مقرر شده است بعد از طی مراحل کاری تاخاتمه هفته جاری تشکیل گردد.

سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز، اعلام کرد: امیدواریم با مدیریت تازه و با توجه به انگیزه و روحیه ای که تمامی همکاران سازمان دارند بتوانیم انتظارات و توقعات به حق همشهریان را که عملاً به حق است که پروژه فرسایشی بوده و در بعضی از موارد به اهداف مورد نظر دست نیافته است به نتیجه مورد نظر برسانیم و با تأمین نقدینگی مورد احتیاج خط یک، حلاوت و شیرینی استفاده از مترو را برای همشهریان به ارمغان بیاوریم.

خبرنگاران آذربایجان شرقی تبریز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 مرداد 1401 بروزرسانی: 27 مرداد 1401 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1507

به "اتمام خط یک مترو تبریز اولویت اصلی امسال شهرداری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام خط یک مترو تبریز اولویت اصلی امسال شهرداری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید