اداره کل هنرهای نمایشی برنامه سراسری اجرای آثار منتخب خیابانی را تعیین کرد

به گزارش بی نهایت اس ام اس، تهران (پانا) - اداره کل هنرهای نمایشی همزمان با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر برنامه سراسری اجرای آثار منتخب خیابانی را تعیین کرد.

اداره کل هنرهای نمایشی برنامه سراسری اجرای آثار منتخب خیابانی را تعیین کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، همزمان با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر برنامه سراسری اجرای آثار منتخب خیابانی با همکاری کانون تئاتر خیابانی و انجمن هنرهای نمایشی تعیین شد. این آثار پیش از این برگزیده حضور در چهار رویداد سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، خیابان تاتر ایران، هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت و هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی (تهران-مبارک) بودند و در این رویدادها چند نوبت روی صحنه رفته اند.

بر این اساس 78 اثر نمایشی از مجموع 117 اثر که در 4 رویداد ذکر شده حضور داشتند به عنوان آثار منتخب این رویداد استخراج شد که انتخاب این آثار بر مبنای هر کارگردان اجرای یک اثر نمایشی است.

از سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر در بخش های اصلی، سرباز انقلاب و دو اثر بخش ویژه در مجموع 39 نمایش؛ از رویداد خیابان تاتر ایران در سه بخش اصلی 28 اثر ، بخش آیینی سنتی 8 نمایش و بخش کودک و نوجوان 11 اثر و در مجموع 47 اثر نمایشی؛ از هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت20 اثر و از هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی (تهران-مبارک) 11 نمایش در این برنامه سراسری اجرا خواهند داشت.

بر مبنای این برنامه قرار است آثار منتخب تهران در چند نقطه شهر به مدت 5 روز و آثار منتخب دیگر شهرها با هماهنگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شعب انجمن هنرهای نمایشی در شهر یا استان خود به اجرای اثر نمایشی بپردازند.

بعد از اجرای آثار منتخب در این رویداد قرار است با ارسال فراخوانی از گروههای نمایشی خیابانی که در این 4 جشنواره اثری را ارائه نداده بودند دعوت به ارسال اثر جهت اجرای عمومی گردد.

اسامی آثار منتخب به زودی بر روی سایت ایران تئاتر قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1039

به "اداره کل هنرهای نمایشی برنامه سراسری اجرای آثار منتخب خیابانی را تعیین کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اداره کل هنرهای نمایشی برنامه سراسری اجرای آثار منتخب خیابانی را تعیین کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید