افزایش قمیت خودروهای دوگانه سوز، بازار به چه سمتی می رود؟

به گزارش بی نهایت اس ام اس، به گزارش خبرنگاران، کاهش عرضه، قمیت خودروهای دوگانه سوز را با نوساناتی روبرو کرده است. آمار تازه وزارت صمت نشان می دهد خودروسازان تولید محصولات دوگانه سوز خود را پایان دی 1400 نسبت به بازه زمانی سال گذشته، حدود 50 درصد کاهش داده اند.

افزایش قمیت خودروهای دوگانه سوز، بازار به چه سمتی می رود؟

حمیدرضا حیدری، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو مشهد به خبرنگاران می گوید: با کاهش عرضه، قیمت ها در بازار به صورت محسوسی افزایش یافته است.

او درباره قمیت خودروهای دوگانه سوز می افزاید: پراید، پژو 405 و سمند از جمله خودروهای دو گانه سوز پرطرفدار هستند. سایپا اولی را دیگر تولید نمی کند و ایران خودرو نیز عرضه بقیه را کاهش داده . این موضوع، نوساناتی را در بازار ایجاد کرده است.

حیدری توضیح می دهد: اگر اختلاف قیمت کارخانه ای و بازار این نوع خودروها تا پیش از کاهش شدید عرضه، حدود 10 میلیون تومان بود، این اختلاف اکنون به حدود دو برابر هم رسیده است.

این فعال صنفی، می گوید: تا زمانی که خودروسازان به موقع به تعهدات خود عمل نکنند و تولیدات را به صورت قطره چکانی به خریداران تحویل دهند، قیمت ها با نوسان روبرو می شوند.

سایپات تولید محصولات دوگانه سوز را متوقف کرد

طبق گزارش دنیای اقتصاد، خودروسازان تا سرانجام دی در مجموع 10 هزار و 149 دستگاه انواع محصول دوگانه سوز تولید کرده اند که در قیاس با تولید سال گذشته در همین بازه زمانی افت حدود 50 درصدی را نشان می دهد.

آنها تا سرانجام دی 99 توانسته اند 19 هزار و 919 دستگاه انواع خودروی سواری دوگانه سوز را تولید کنند.

سایپا تولید محصولات دوگانه سوز را در خطوط تولید خود متوقف کرده است. در نتیجه ایران خودرو به تنهایی بار تولید محصولات دوگانه سوز را به دوش می کشد.

از مجموع هفت خط تولید ایران خودرو، این شرکت خودروساز در شش سایت امکان تولید محصولات دوگانه سوز را دارد.

در همین حال قمیت خودروهای دوگانه سوز افزایش یافته است.

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودرو خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1407

به "افزایش قمیت خودروهای دوگانه سوز، بازار به چه سمتی می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قمیت خودروهای دوگانه سوز، بازار به چه سمتی می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید