با مردم صادقانه سخن بگوییم

به گزارش بی نهایت اس ام اس، انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها و انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران با صدور بیانیه ای درباره حادثه هواپیمای اوکراینی ضمن ابراز همدردی خواستار اطلاع رسانی صادقانه و شفاف از سوی مسوولان برای مردم شدند.

با مردم صادقانه سخن بگوییم

به گزارش بی نهایت اس ام اس در بخش هایی از این بیانیه که خطاب به ملت شریف ایران، خانواده های محترم داغدار، دانشگاهیان ارجمند و هموطنان مهاجر منتشر شده انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها و انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران به عنوان دو تشکل سیاسی دانشگاهی اساتید دانشگاه های ایران نوشته اند: ضمن ارج نهادن به خدمات و تلاش های ارزنده مجموعه پرسنل و نهادهای نظامی-امنیتی کشور که در راستا تأمین امنیت و دفاع از منافع و قلمرو کشور جانفشانی می نمایند؛ بر این باوریم که در بروز این فجایع، عدم هماهنگی عاملی کاملا مؤثر بوده است و معتقدیم مسئولان عالی کشور و نهاد های نظامی باید این رویکردها را اصلاح نمایند.

صادرنمایندگان این بیانیه معتقدند: علی رغم توجیهات و اما و اگرهایی که در خصوص خطای انسانی بودن این واقعه اسف بار وجود دارد که البته امیدواریم دیگر شاهد این گونه خسارت ها نباشیم و در پرتو رعایت این مهم، احتمال تکرار این فجایع ناگوار به شدت کاهش یابد؛ اما کتمان اطلاع رسانی و نوعی پنهان سازی این خطا را به هیچ وجه توجیه پذیر نمی دانیم.

نویسندگان این بیانیه با اشاره به خسارت نوع اطلاع رسانی در خصوص این حادثه بر اعتماد مردم بر رسانه ها و نهاد های ملی تاکیده کرده اند: ما انتظار داریم هرچند با تأخیر در خصوص این فاجعه با مردم صادقانه سخن بگوییم، در این اقدام خود صادق باشیم و شاهد بعضی تناقض گویی ها در مسئولین ذیربط نباشیم. به همین دلیل است که انتظار داریم نهاد های ذیربط اعم از نهاد های انتظامی-امنیتی، نظامی و قضایی حقایق ماجرای حوادث آبان ماه گذشته را نیز در گزارشی شفاف و صادقانه ارائه دهند.

این دو تشکل سیاسی در خاتمه نوشته اند: ما ضمن عرض تسلیت مجدد به خانواده های عزادار بر ضرورت دلجویی و جبران خسارت مردم آسیب دیده از رخدادهای اخیر تأکید داریم و به همین دلیل، بر این باوریم، مراسم ختم و بزرگداشت جانباختگان این حوادث باید به نحو شایسته و درخور، با شکوه و طبق نظر خانواده های عزادار برگزار شود. بدین منظور این دو تشکل دانشگاهی به عنوان صاحب عزای فرزندان معنوی خویش مایل اند، مجلس ترحیم و یادمان جانباختگان این هواپیما را در یکی از مکان های متناسب با شأن آن عزیزان در تهران برگزار نمایند و ضمن درخواست از مسئولین ذیربط برای همراهی و مساعدت در برگزاری این مراسم، از خانواده های محترم آن عزیزان می خواهیم ما را در این امر بزرگ همراهی و راهنمایی نمایند. ان شاالله پس از هماهنگی با مسئولین مربوط، زمان و مکان این مراسم به اطلاع دانشگاهیان ارجمند و مردم عزیز خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 98

به "با مردم صادقانه سخن بگوییم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با مردم صادقانه سخن بگوییم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید