سلامتی و پزشکی

احتمال بازگشایی دانشگاه ها بعد از ماه رمضان به یک شرط

دکتر علی اکبر حق دوست اضافه نمود: تقویم پیشنهادی آموزشی را به ستاد ملی مقابله با کرونا ارایه کردیم و موافقت مشروط مسئولان مرتبط را گرفتیم؛ اگر این ستاد پس از رصد به این جمع بندی برسد، دانشگاه ها را هدفمند با برنامه ریزی بازگشایی خواهیم کرد. به عبارتی...

15 تیر 1399

روحانی آدینه خود را چگونه گذراند؟

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری جزئیات برنامه های امروز حسن روحانی را تشریح کرد.

15 تیر 1399

سخت است دیدن جای خالی مردی که به حضورش می بالیدم

خیلی دوست داشتم در سال هایی که همسرم زنده بود یک دوربین فیلمبرداری از یک رسانه به خانه ما می آمد تا ببیند چطور همسرم سال ها به سقف خانه ای که از آن آب چکه می نماید خیره می شد و دم برنمی آورد. عزت الله آبرویش را دوست داشت.

12 تیر 1399

یمن، بحران های فراگیر و اعتراضات؛ نتیجه سوء مدیریت عربستان در عدن

سوءمدیریت و سیاست های اشتباه عربستان در عدن٬ منجر به بروز بحران های فراگیری چون انواع اپیدمی ها و وخامت شرایط خدمات رسانی شده که نتیجه آن اعتراضات گسترده اهالی این منطقه در روزهای اخیر بوده است.

12 تیر 1399

شوچنکو: دوست دارم راهنمایی میلان را برعهده بگیرم

سرمربی تیم ملی فوتبال اوکراین از علاقه اش برای سرمربیگری میلان سخن گفت.

11 تیر 1399

هنر جهانی میبد زیر سایه رکود کرونایی ، 200 زیلوباف در انتظار حمایت دولت

شیوع بیماری کرونا در ماه های اخیر بازار فروش زیلوی یزد به عنوان فرش سلامت و هنر جهانی را از رونق انداخته است.

10 تیر 1399

ترامپ: بدترین روزهای کرونا راپشت سر گذاشته ایم

رئیس جمهور آمریکا شامگاه سه شنبه مدعی شد کشورش بدترین روزهای شیوع کرونا را پشت سر گذاشته است.

9 تیر 1399

بهار، بهترین زمان برای نوسازی باغچه ها

روزنامه جام جم - زینب خزایی: کرونا باشد یا نباشد، قرنطینه باشد یا نباشد، طبیعت کار خودش را می نماید. درختان جوانه می زنند و شکوفه می نمایند. حتی برخی شکوفه ها کم کم دارند میوه می شوند. بازار پر است از سبزی های کوهی. والک، کنگر، قازیاغی، شنگ، کاسنی، پونه...

8 تیر 1399

چین: آیا آمریکا چیزی را درباره شیوع کرونا پنهان می نماید؟

دولت چین روز دوشنبه از آمریکا خواست به جای متهم کردن این کشور به نشر اطلاعات گمراه کننده در مورد ویروس کرونا به بعضی سئوالات پیرامون این ویروس پاسخ دهد.

7 تیر 1399

نسخه محافظت از مشاغل کوچک در دوره کرونا

خبرنگاران: عصر کرونا صنعتگران در سراسر جهان را بر آن داشت تا برای عبور از این شرایط و پیشگیری تعطیلی بنگاه های تولیدی دستورالعمل های خاصی را در دستور کار قرار دهند و در واکنش به این آشفتگی ها دولت ها نیز وارد گود شدند تا بتوانند با پیش بینی...

3 تیر 1399

ارسال میلیون ها دلار تجهیزات پزشکی آمریکا به چین

روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که تولیدکنندگان آمریکایی اوایل سال جاری میلادی میلیون ها دلار ماسک و تجهیزات حفاظت پزشکی به چین صادر کردند.

2 تیر 1399

خطر ضدعفونی کردن بی رویه دست ها

همانطور که با سوءمصرف آنتی بیوتیک ها، سبب ایجاد مشکلاتی در سلامت انسان ها می شود، استفاده بیش از حد از مواد تمیز کننده و ضد عفونی کننده دست هم می تواند منجر به مقاوم شدن باکتری ها شود.

1 تیر 1399

خبرنگاران نیکوکار دزفولی 2میلیارد و750 میلیون ریال برای مقابله با کرونا هزینه کرد

دزفول- خبرنگاران- رئیس بیمارستان بزرگ دزفول گفت: یکی از خیرین سلامت دزفول 2میلیاردو 750 میلیون ریال برای مقابله با بیماری کرونا به بیمارستان بزرگ این شهرستان اهدا کرد.

1 تیر 1399

مدیریت سلامت باتری در مک بوک

اما اگر رایانه تشخیص دهد احتمالاً در آینده به 100 درصد ظرفیت باتری احتیاج نخواهد داشت، کامل شارژ نمی گردد. در این شرایط رایانه باتری را پر نشان می دهد، اما ممکن است واقعاً پر نباشد.

26 خرداد 1399

کشف معجزه آسای یک داروی باستانی که علم پزشکی را در حیرت فرو برد!

کشف راه درمان زخم به روش باستانیاگر بخواهیم در زمینه علم پزشکی و راه های درمانی پزشکان باستانی چیزی بگوییم، این است که فرایند پیدا کردن درمان هر مشکل و مریضی که در هر دورانی از زندگی تاریخی انسان ها به وجود آمده است، قطعا یک قدم موثر بوده و بانی رسیدن...

24 خرداد 1399

حضور ارتش در کنار مدافعان سلامت برای مبارزه با کرونا، جاودانه خواهد ماند

وزیر بهداشت گفت: عظیمواری عظیم مردان ارتش جمهوری اسلامی در کنار مدافعان سلامت برای مبارزه با کرونا، برگ زرین دیگری از کوشش های بی بدیل آن مجموعه در دفتر ایام این سرزمین بود که همیشه در یادها جاودانه خواهد ماند.

22 خرداد 1399

خبرنگاران استاندار خوزستان: مراقبت از سلامت کادر درمان اولویت اصلی استان است

اهواز - خبرنگاران - استاندار خوزستان مراقبت از سلامت پزشکان و پرستاران خط مقدم مقابله با کرونا را از اولویت ها برشمرد و گفت: پس از راه اندازی خط تولید محلول و ماسک در زمینه لباس پزشکی نیز دیگر هیچ کمبودی در استان وجود ندارد.

21 خرداد 1399

تعطیلی بزرگ عنوان عجیب گزارش صندوق بین المللی پول، کرونا عامل تکرار رکود اقتصادی 90 سال قبل

صندوق بین المللی پول در گزارش ماه آوریل خود از چشم انداز اقتصاد جهانی، رشد اقتصادی جهان را منفی سه درصد پیش بینی کرده است. این رقم، 6.3 درصد از پیش بینی قبلی این صندوق پایین تر است.

20 خرداد 1399

950 نفر از پرسنل نیروی دریایی آمریکا به کرونا مبتلا شده اند

نیروی دریایی آمریکا گفت کرد که 950 نفر از پرسنل این نیرو به ویروس کرونا مبتلا شده اند که بخش عمده ای از مبتلایان مربوط به ناو هواپیمابر روزولت است.

19 خرداد 1399

آغاز مجدد گردشگری در یونان

یونان از اجرای برنامه آغاز مجدد گردشگری در این کشور اطلاع دادهری تئوهریس وزیر گردشگری یونان روز چهارشنبه اعلام نمود: از 1 جولای 2020 همزمان با کاهش اپیدمی کووید-19 و آغاز مجدد پروازها، یونان مرزهای خود را به روی کشورهای دیگر باز خواهد نمود و گردشگران می...

17 خرداد 1399
تعداد: (110)