برترین رژیم لاغری چه رژیمی است؟

به گزارش بی نهایت اس ام اس، چکیده این مطلب: چطوری با رژیم لاغری اشتهای خود را کم کنیم ؟ رژیم لاغری مناسب برای افرادی که عمل چربی سوزی شکم انجام داده اند چیست؟ برای تناسب اندام خوب باید چه کاری انجام داد؟ شکم و پهلو را چگونه آب کنیم ؟ برترین راه برای باریک کردن کمر چیست؟ آیا کاهش وزن موجب کاهش سایز سینه هم می گردد؟ چگونه افزایش وزن داشته باشیم؟ برای پر شدن صورت استخوانی چه باید کرد ؟ رژیم لاغری ورزشی چگونه باعث زیبایی اندام می گردد؟ روزی نیم ساعت پیاده روی چقدر در لاغری تاثیر دارد؟ چرا ورزش می کنم ولی لاغر نمی شم ؟ محرک های موثر برای سرعت دادن به کاهش وزن چیا هستن؟ کدوم روش لاغری از همه بهتره ؟ و… سایر مقالات پربازدید: (مزوتراپی چیست و چه کاربردهایی دارد؟) و (کربوکسی تراپی چیست؟کربوکسی تراپی چه کاربردهایی دارد؟)

برترین رژیم لاغری چه رژیمی است؟

رژیم لاغری و تناسب اندام در کلینیک دکتر پاکدل به چه صورت است؟

شما زمانی که تشریف میارید کلینیک دکتر پاکدل یکسری فرم هست که لیستی از سوالات کلی و جزئی در اون مطرح شده و شما فرم را پر می کنید و در اختیار پزشک قرار می دهید و پزشک با استفاده از دستگاه بادی اسکنر ، که این دستگاه بدن را کاملا بررسی کرده و انواع و اقسام پارامترهای بدن مانند درصد چربی و درصد WHR (نسبت دور کمر به دور لگن) و اندازه عضله و اندازه آب بدن را همراه با تصویر 3D به پزشک می دهد.

دستگاه های دیگری هم برای بررسی بدن وجود دارند مانند بادی کامپوزیشن یا این بادی 270 که در کلینیک دکتر پاکدل هم موجود می باشد ولی این دستگاه ها احتیاج هست که مراجعه کننده پوششی برای بررسی به وسیله دستگاه نداشته باشد یا حداقل با لباس زیر باشد ، بنابراین با توجه به اینکه خیلی از بانوان نمی خواهند بدون پوشش باشند ،ما دستگاه بادی اسکنر را تهیه نمودیم که بانوان می توانند با لباس حضور داشته باشند و بررسی کامل بدن آنها گرفته شود و با توجه به اطلاعات به دست آمده پزشک می تواند برنامه دقیقی را جهت رژیم لاغری طراحی کرده تا مراجعه کننده به نتیجه دلخواه خود برسد.

برای تناسب اندام خوب باید چه کاری انجام داد ؟

تناسب اندام به دو عامل بستگی دارد: 1- لایف استایل 2- ژنتیک

یکسری دوستان هستن که ژنتیکی چاق هستن ،بی ام آی بالای 30 دارن ،این افراد خیلی باید مراقب تغذیه خود باشند. افرادی هم هستند که ژنتیک خوبی دارن ولی لایف استایل (رژیم لاغری) مناسبی ندارند و چاق می شوند . این دو دسته با یک رژیم لاغری غذایی مناسب می توانند به اندام اندام مورد نظرشون برسن.

شکم و پهلو را چگونه آب کنیم ؟

به قطع یقین ما هیچ گونه چربی سوزی موضعی نداریم. هر مشاور یا متخصص تغذیه ای به شما گفت که بیایید من فقط شکم شما رو آب می کنم یا فقط پهلو را یا مثلا گفت من تو این ناحیه برای شما افزایش چگالی یا مثلا افزایش حجم عضلانی را دارم ،اینا همش صحبت هایی هست که هیچ پایه علمی ندارد و کاملا دروغ است.پس هیچ گونه چربی سوزی موضعی نداریم مثلا فقط شکم و پهلو ،بنابراین چربی سوزی و افزایش حجم کلی است.

برترین راه برای باریک کردن کمر چیست؟

بستگی به شرایط شما داره مثلا اگر فردی شرایط استخوانی مناسبی نداره یا مثلا تاج خاص داره یا استخوان فمورش خیلی پهن هست ،این شرایط بسیار تاثیرگذار هست که شخص میتونه کمر باریک داشته باشه یا نمیتونه … ولی شما میتونید این مسائل رو بهبود ببخشید با انجام تمرینات ورزشی در ناحیه کُور عضلان به همراه یک لایف استایل و رژیم لاغری مناسب با هدفتون طراحی میشه تا شما به نتیجه دلخواهتان دست پیدا کنید.

آیا کاهش وزن موجب کاهش سایز سینه هم می شود؟

بافت سینه کاملا از چربی ساخته شده یعنی فقط و فقط چربی هست و وقتی شما رژیم لاغری رو آغاز می کنید ،چربی بدنتون کاهش پیدا میکنه در اون صورت بافت سینه شما هم طبیعتا کاهش پیدا می نماید و موجب کاهش سایز سینه می شود. برخی افراد می پرسند که چرا برخی ها با اینکه لاغر هستن سایز سینشون خوبه و قابل توجه هست .این به خاطره ژنتیک اون شخصه .

رژیم لاغری مناسب برای افرادی که عمل چربی سوزی شکم انجام داده اند چیست؟

این افراد حتما باید به وسیله پزشک تغذیه بررسی شده و دیتا و بی ام آر آنها معین شود و متناسب با وزن و شرایط و سن برنامه رژیم لاغری غذایی مناسبی برایشان تنظیم شود.

چگونه افزایش وزن داشته باشیم؟

شما باید بین 5 تا 6 وعده متشکل از کربوهیدرات ها،پروتئین ها و چربی های مفید در وعده غذایی براتون تنظیم بشه تا بتونید به افزایش وزن برسید. بین 300 تا 500 کالری مثبت نسبت به وزنتون و بی ام آری که ازتون گرفته میشه می توانید افزایش وزن داشته باشید.

کار با کش تا چه حد می تواند در زیبایی اندام تاثیر داشته باشد؟

هر فعالیت ورزشی هم از پیاده روی آرام و هر چیز دیگری می تواند در زیبایی اندام شما موثر باشد. ورزش کش هم بستگی به نوع بدن شما دارد، مثلا فردی که 4 یا 5 سال با وزنه کار کرده ،کار با کش آنچنان افزایش عضلانی یا افزایش مطلوب اندام رو نمیتونه داشته باشه، فقط میتونه اون چیزی که هست رو حفظ کنه ،اون اندامی که در حال حاضر داره رو حفظ کنه .انجام دادنش خوبه ولی آنچنان انتظاری نمیشه ازش داشت.

برای پر شدن صورت استخوانی چه باید کرد ؟

این مورد هم کاملا به ژنتیک بدن فرد بستگی داره ،برخی افراد هستن که 10 کیلو کاهش وزن داشتن ولی صورتشون اصلا لاغر نشده ، حتی غبغب هم دارند. و یکسری افراد هم هستن که افزایش وزن خیلی زیادی دارن ولی صورتشون اصلا پر نمیشه.بنابراین به ژنتیک بدن مربوطه .یکسری افراد هستن که تجمع چربی فقط در شکم دارن یا در بازو و یا در جای دیگه ای از بدن ،پس بنابراین این کاملا به ژنتیک بدن مربوطه .ولی با افزایش وزن متناسب ،صورت بهتر خواهد شد ، نه اینکه با چاقی مفرط همراه باشه.غذاهایی که کلاژن دارن ، غضروف حیواناتی مثل مرغ و گوسفند یا ژلاتین به اندازه خیلی کم که دچار چاقی مفرط نشید میتونه در پر شدن صورت موثر باشه.

روزی نیم ساعت پیاده روی چقدر در لاغری تاثیر دارد؟

برای کسانی که بی ام آی بالای 30 داشته باشن و چاق باشن آنچنان تاثیری در کاهش وزن ندارد ولی حداقل میتونه در جلوگیری از مبتلا شدن فرد به دیابت و فشارخون و چربی و بیماری های قلبی و تنفسی و… موثر باشد.روزی نیم ساعت پیاه روی برای خانم هایی که بی ام آی بین 20 تا 25 درصد داشته باشن و آقایانی که بی ام آی بین 16 تا 20 درصد داشته باشن متناسبه و باعث میشه از چاق شدن فرد جلوگیری بشه و اندام فعلیش حفظ بشه.

رژیم لاغری ورزشی چگونه باعث زیبایی اندام می شود؟

شما شاید بر این باورید که اگه به یه رژیم لاغری غذایی مطمئن باشید و بدونید که حتما شما رو لاغر میکنه ،برای اجرای اون رژیم لاغری اقدام می کنید.

اما لازمه بدونید با اجرای یه رژیم لاغری غذایی به خصوص رژیم کالری شماری، اگر هم پیروز بشید وزنتون رو باهاش کم کنید در سرانجام خواهید دید که پوستتون شل میشه و دچار افتادگی پوست میشید و عضلاتتون مثل اون دختر و پسر خوش فرم و خوش استایلی که انتظارشو داشتید نمیشه. اما رژیم لاغری غذایی و ورزشی با تامین منابع مورداحتیاج بدن مثل پروتئین، آب، کربوهیدرات و چربی، عضلات و اندام بدنتون رو خوش فرم میکنه و دیگه دچار افتادگی پوست بعد از رژیم لاغری نمیشید.

چرا ورزش میکنم ولی لاغر نمیشم ؟

اول باهم ببینیم ورزش برای لاغری چگونه عمل میکنه و بعد ببینیم علت عدم چربی سوزی این افراد چیه. انجام ورزش به صورت منظم، اندازه سوخت و ساز بدن یا همون متابولیسم رو افزایش میده و باعث میشه راحت تر چربی های اضافه از بین بره. حالا چرا با انجام ورزش لاغر نمیشیم؟ زیرا اندازه دریافت انرژی شما به وسیله غذا به قدری بالاست، که حتی ورزش هم نمیتونه به اندازه کافی آن ها را مصرف کرده و برآیند ورودی و خروجی کالری را به سمت کاهش وزن شما پیش ببره.

پس اگر با وجود ورزش فراوان همچنان لاغر نمیشید، باید مقصر را رژیم لاغری غذایی خود بدانید. درست است که ورزش برای لاغری مهم است؛ اما رژیم لاغری غذایی قطعه آخر پازل است که گاهی گم میشه. حتما اینو میدونید که در برنامه رژیم لاغری غذایی همراه با ورزش ، تمام اصول تغذیه ای و تمرینی برای شما رعایت میشه .پزشک بر اساس ویژگی های بدنیتون رژیم لاغری غذایی و ورزشی مناسبی را تهیه میکند که با این کار صددرصد ماهیانه 3 تا 5 کیلو وزن کم می کنید.

محرک های موثر برای سرعت دادن به کاهش وزن :

1- افزایش مصرف پروتئین روزانه

2- 8 ساعت خواب شبانه

3- محدود کردن کالری دریافتی روزانه

4- استفاده از رژیم لاغری غذایی اصولی

5- انجام تمرینات ورزشی

حین تمرین آب بخوریم یا نه ؟

یکی از مهم ترین مسائل در تمرین، نوشیدن آب هست که بسیار حائز اهمیته.

وقتی ورزش میکنید، آب بسیار زیادی از بدن خارج میشه. به همین دلیل نوشیدن آب در هنگام ورزش بسیار الزامیه. بطور کلی اگر انجام تمرینات ورزشی بیشتر از 30 دقیقه طول بکشه مطمئنا باید مایعات حین ورزش بنوشید چون اگه نتونیم در حین ورزش مایعات از دست رفته بر اثر تعریق را جبران نکنیم، درجه حرارت بدن افزایش پیدا میکنه و در نتیجه به سیستم قلبی عروقی بدن فشار وارد خواهد شد.

چطور رژیم لاغری خود را بدون هیچ بهانه ای تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیروی و دنبال کنیم :

خیلی پیش اومده که در ابتدای آغاز رژیم لاغری شور و شوق و جدیت زیادی داشته ایم ولی به مرور زمان انگیزه خود را از دست دادیم و از ادامه برنامه رژیم لاغری منصرف شدیم . یکسری نکات رو خدمتتون ارائه میدم که بتونید با استفاده از این راهکارها هیچ وقت جدیت و انگیزه خودتون رو از ادامه دادن به برنامه رژیم لاغری از دست ندید :

1- انتظار غیر واقعی نداشته باشید: از خودتان انتظار نداشته باشید که در مدت زمان کمی کاهش وزن زیادی داشته باشید.نباید به خودتان سخت بگیرید و رژیم های لاغری سخت و غیر منطقی را انتخاب کنید. بلکه باید یک رژیم لاغری سالم و مناسب وزن و شرایط و سن خود داشته باشید.اگر یک رژیم لاغری معقول داشته باشید مزایا و سود بسیاری برای سلامتی و زیبایی شما خواهد داشت.اگر در پی این باشید که در مدت زمان کمی وزن زیادی کم کنید باید منتظر آسیب های جدی آن به بدن خود باشید.پس با دریافت رژیم غذایی مناسب به وسیله پزشک متخصص ،در زمان مدت زمان مناسبی به وزن دلخواه خود برسید.

2- دلایل خود را برای لاغری یادداشت کنید: اگر انگیزه قوی داشته باشید هیچ چیز نمی تواند شما را از تصمیمی که برای لاغری گرفتید سست کند.برای داشتن این انگیزه باید شما در یک برگه تمام دلایلتان را برای لاغر شدن بنویسید ، تمام اون چیزهایی که باعث شدن شما خیلی جدی تصمیم به لاغر شدن بگیرید و این برگه را همواره همراه خود داشته باشیدو هر موقعی حس کردید که میخوایید رژیم لاغری خودتون رو کنار بذارید به اون برگه نگاهی بندازید.

3- غذای سالم بخورید: رژیم لاغری برمبنای غذاهای سالم و اصولی می باشد و باید غذاها و خوراکی های ناسالم رو از خودتون دور کنید چون باعث وسوسه شدن شما و شکستن رژیم لاغری می شود. بنابراین یخچال و کابینت خود را باید عاری از هر خوراکی غیر سالمی کنید.

4- دیدگاه یا همه یا هیچ نداشته باشید: این طرز فکر اشتباهه که از ابتدا به خودمون سخت میگیریم که صددرصد باید رژیم لاغری رو رعایت کنیم و به محض اینکه نتونیم طبق یکی از برنامه رژیم لاغری پیش بریم کلا بیخیال میشیم و میذاریمش کنار و فکر میکنیم که دیگه همچی تموم شد. این طرز فکر غلط رو از خودتون دور کنید و هر موقع هم از رژیم لاغری خودتون خارج شدید بازم برگردید و ادامه بدید اون برنامه رو ولی سعی کنید مصمم تر پیش ببرید.

5- ورزش کنید: اگر میخواهید همراه با لاغر شدن تناسب اندام خوبی هم بدست بیارید باید همراه با رژیم لاغری خود ،برنامه ورزش رو هم داشته باشید.با به نتیجه بهتری دست پیدا کنید.

با رژیم لاغری چند کیلو می شه وزن کم کرد؟

بستگی به برنامه رژیم لاغری شما داره .ولی در کل اگر یه برنامه رژیم لاغری خوبی داشته باشید در ماه بین 2/5 تا 4 کیلو کاهش وزن رو خواهید داشت و اگر بیشتر از این در ماه لاغر بشید به بدنتون آسیب میزنید.

کدوم روش لاغری از همه بهتره ؟

رژیم لاغری درست همراه با ورزش برترین روش لاغری هست. لاغری با دستگاه هم روش مناسبیه ولی برای افرادی خوبه که چاقی موضعی دارن چون به کاهش وزن یاریی نمیکنه .

رژیم لاغری میتونه به درمان بیماری یاری کنه؟

بله. با رژیم لاغری مناسب میشه خیلی از بیماری ها مثل : دیابت ،فشار خون ،چربی خون ، کبد چرب، زانو درد و کمر درد را درمان یا کنترل کرد . زیرا علت به وجود آمدن بیشتر این بیماری ها چاقی هست.

چاقی مفرط:

چاقی مفرط در دسته افرادی قرار می گیرد که درصد چربی بسیار بالایی دارند .اصولا چاقی به 2 نوع تقسیم می شود:

1- چاقی ژینوئید : بیشتر در بانوان شایع است و اصولا چربی ها در ران ها و اندام های تحتانی بدن ذخیره می شوند .

2- چاقی آندروئید : بیشتر برای آقایان است که تجمع چربی در سینه و شکم دارند و شبیه v انگلیسی هستند و دست و پای لاغری دارند . که این عامل کاملا تحت تاثیر ژنتیک است. این نوع چاقی ها با عمل ساکشن و لیپوساکشن رفع نخواهد شد،زیرا در این نوع چاقی ،چربی در اندام هاست ، چربی در زیر پوست نیست که بشه با عمل از آنها خلاص شوید.

چاقی آدرنالین: هورمون آدرنال (هورمون های استرسی) باعث تجمع چربی در زیر ناف می شوند و به لایه های ضخیم تبدیل می شوند که خیلی هم در دید هست.

همه این چاقی ها زمینه ساز انواع بیماری ها مثل بیماری تنفسی، چربی خون بالا ،افزایش سلول های چربی و… می شوند .سلول های چربی زمانی که تکثیر شوند دیگر نمی توان آنها را از بین برد و با کاهش وزن این سلول های چربی فقط کوچک می شوند و کاملا از بین نمی فرایند.

تاثیر هورمون تستوسترون در چاقی :

مطالعات نشان می دهد که کمبود هورمون تستوسترون در بدن باعث افزایش چربی بدن و چاقی در افراد می شود . شما می توانید با رعایت نکات تغذیه ای به وسیله کارشناسان ما سطح این هورمون را در بدنتان بهبود و افزایش دهید. هورمون تستوسترون خاصیت آنابولیک و آندروژنیک دارد .از اون جهت میتونه در قسمت هایپرتروفی و افزایش حجم عضلانی برای ما کارساز باشد. خاصیت آندروژنیک جنسیتی هست و هم برای خانم ها و هم برای آقایان این اندازه هورمون وجود دارد.

پایه تشکیل دهنده هورمون تستوسترون چی هست؟ این هورمون ساختمان تشکیل دهندش از کلسترول و چربی هاست.

اندازه این هورمون در بدن آقایان و خانم ها چه اندازه است؟ در بدن آقایان اندازه این هورمون با توجه به سن و لایف استایل فرق دارد ولی به طور میانگین بین 50 تا 80 در هفته می باشد و در بدن خانم ها 0/1 این اندازه هست . سطح هورمون تستوسترون بسیار حائز اهمیت است .که با آزمایش خون معین می شود.

برای آقایان سطح تستوسترون بین 1000 تا 1100 نانوگرم باید باشد تا بتوانید درصد چربی پایینی رو تجربه کنید .برای خانم ها هم بین 15 تا 70 نانوگرم در دسی لیتر است.

برای خواندن ادامه مقاله و مشاهده خدمات و نمونه کارها، به سایت کلینیک دکتر پاکدل مراجعه نمائید. مشاوره رایگان : 09124271335، 02122018323،02122024362

آدرس پیج اینستاگرم کلینیک دکتر پاکدل : [email protected]

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1127

به "برترین رژیم لاغری چه رژیمی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین رژیم لاغری چه رژیمی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید