بهتر شدن رشد مالی آمریکا

به گزارش بی نهایت اس ام اس، وزارت بازرگانی آمریکا برآورد خود را از رشد مالی این کشور را تغییر و اندازه آن را افزایش داد.

بهتر شدن رشد مالی آمریکا

به گزارش ایسنا، وزارت بازرگانی آمریکا آمار نهایی رشد مالی سه ماهه سوم سال جاری را اظهار داشت که بر این اساس نرخ رشد مالی این کشور مثبت 2.1 درصد اندازه گیری شده که این رقم 4.6 درصد کمتر از رشد سه ماهه قبل و 0.6 درصد کمتر از نرخ رشد پیش بینی شده قبلی بوده است.

این رشد مالی که چهارمین رشد فصلی متوالی ثبت شده این کشور بوده است، بیش از همه تحت تاثیر رشد بخش سرمایه گذاری ثابت قرار گرفته که رشد آن 4.1 درصد اندازه گیری شده است.

بدترین عملکرد ها هم طی این مدت مربوط به مصارف شخصی با 1.5 درصد بوده است. در طرف تجارت خارجی، اندازه رشد بخش واردات آمریکا با 0.3 درصد افزایش نسبت به سه ماهه قبل به 5.8 درصد و اندازه رشد بخش صادرات با 1.16 درصد کاهش به 3.0 درصد رسیده است.

طبق پیش بینی نهاد های مختلف از جمله صندوق بین المللی پول، رشد مالی آمریکا در سال 2021 نیز مثبت، اما کمتر از چین خواهد بود.

در نتیجه احیای تدریجی تقاضای مصرفی که بار اصلی رشد مالی آمریکا را بر دوش می کشد انتظار می رود اقتصاد این کشور تا خاتمه سال جاری به طور کامل از رکود ناشی از کرونا عبور کند و نرخ بیکاری و تورم در آن که در ماه های اخیر فرایند صعودی به خود گرفته است، مجددا در راستا کاهشی قرار گیرند.

در نتیجه کرونا اقتصاد آمریکا بدترین بحران خود را از زمان جنگ جهانی دوم تا به امروز تجربه نموده بود.

لیدیا بوسور، کارشناس مسائل مالی در موسسه آکسفورد اکونومیکس گفت: با تداوم سرعت بالای شیوع کووید-19 در آمریکا، ریسک ها بر سر راه اقتصاد کماکان در سطح بالایی به جای مانده اند.

من یادم نیست مشابه چنین شرایطی را قبلا تجربه نموده باشیم و ممکن است این شرایط برای مدتی طولانی ادامه پیدا کند.

میانه رشد مالی فصلی آمریکا در بازه زمانی 1947 تا 2021 معادل 3.44 درصد بوده است که بالاترین رشد ثبت شده مربوط به رشد 33.1 درصدی سه ماهه سوم سال 2020 و کمترین رشد ثبت شده نیز مربوط به سه ماهه دوم سال 2020 با منفی 31.4 درصد بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1294

به "بهتر شدن رشد مالی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهتر شدن رشد مالی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید