نبض فعالیت کارخانه های دنیا ضعیف شد

به گزارش بی نهایت اس ام اس، فعالیت کارخانه ها در ماه میلادی گذشته که شیوع پاندمی ویروس کرونا فعالیت مالی را فلج کرد، بی سروصدا در سراسر نقاط دنیا سقوط کرد.

نبض فعالیت کارخانه های دنیا ضعیف شد

جهت دریافت خدمات طراحی داخل باغ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش بی نهایت اس ام اس، فعالیت فراوریی سقوط نموده و شاخص مدیران خرید (PMI) افت شدید قدرتهای صادراتی نظیر آلمان و ژاپن را نشان داد که بهبود ملایم فعالیت در چین را تحت الشعاع قرار دادند. در آمریکا یک نظرسنجی گسترده نشان داد انقباض فعالیت فراوریی به شدتی که بیم آن می رفت، نبود اما سفارشهای جدید به پایینترین حد در 11 سال اخیر سقوط کرد که نشان دهنده وخامت اوضاع در آینده است.

پاندمی یا همه گیری دنیای ویروس کرونا تا به امروز بیش از 878 هزار و 300 نفر در دنیا را مبتلا نموده و کارخانه ها، فروشگاهها و مدارس در راستای محدودیتهای آمد و شد که از سوی دولتها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا وضع شده، تعطیل شده اند.

این امر زنجیره تامین را مختل نموده و تقاضا برای کالاها را به شدت کاهش داده است زیرا مصرف نمایندگان به دلیل نگرانی از چشم انداز شغلی خود، هزینه هایشان را محدود نموده و در خانه مانده اند.

شاخص مدیران خرید بخش فراوری منطقه یورو در مارس که از سوی شرکت آی اچ اس مارکیت منتشر شد، به پایینترین حد از سال 2012 که این منطقه با بحران بدهی دست و پنجه نرم می کرد، سقوط کرد و پایین سطح رشد ایستاد.

شاخص مارکیت از فعالیت بخش فراوریی آمریکا در مارس نشان داد فراوری به پایینترین حد از سال 2009 سقوط نموده و کمبود مواد که ناشی از اختلالات مربوط به شیوع ویروس کرونا بود، عامل اصلی این افت بوده است.

در گزارش موسسه ISM از فعالیت کارخانه های آمریکا، شاخص سفارشهای جدید به پایینترین حد از سال 2009 نزول کرد.

در این بین گزارش اشتغال ملی موسسه ADP نشان داد کارفرمایان آمریکایی بخش خصوصی در مارس شمار مشاغل را به بیشترین میزان مشاهده شده در دو سال و نیم گذشته کاهش دادند. با این حال این گزارش احتمالا ابعاد گسترده بیکاری را نشان نداده زیرا پیش از اقدامات اجرا شده برای فاصله گذاری اجتماعی تهیه شده است. تنها در مدت یک هفته در اواسط مارس 3.3 میلیون آمریکایی برای نخستین بار متقاضی دریافت مزایای بیکاری شدند و پیش بینی می گردد هفته گذشته 3.5 میلیون نفر دیگر به این تعداد اضافه شده باشند.

فراوری کارخانه های انگلیس با سریعترین فرایند از زمان بحران بدهی منقبض شده زیرا شیوع ویورس کرونا باعث به تاخیر افتادن فعالیت و آسیب دیدن اعتماد تجاری شده است.

در کانادا فعالیت کارخانه ای به پایینترین حد از اکتبر سال 2020 رسید.

مدیران صندوق دنیای در نظرسنجی رویترز اظهار نموده اند که اقتصاد دنیای وارد رکود شده که مشابه ارزیابی اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز بوده است.

شاخص مدیران خرید فعالیت کارخانه ای چین در مارس اندکی بیش از حد انتظار بهبود یافت اما همچنان ضعیف بود که منعکس نماینده فشار شدید روی شرکتها همزمان با افت تقاضای داخلی و صادرات است.

در حالی که کارخانه ها در چین پس از تعطیلی طولانی و کاهش شمار موارد ابتلا به کرونا که اجازه داد چین محدودیتهای تجاری را تسهیل کند، فعالیتشان را به تدریج ازسرگرفتند، فعالیت در کره جنوبی با سریعترین فرایند در 11 سال اخیر منقبض شد زیرا بسیاری از شرکای تجاری این کشور محدودیتهای گسترده ای برای مقابله با شیوع کرونا وضع کردند.

فعالیت کارخانه ای در ژاپن در مارس با سریعترین فرایند در حدود یک دهه گذشته افت کرد و این دیدگاه که سومین اقتصاد بزرگ دنیا احتمالا دچار رکود شده است را تقویت کرد.

گزارش تانکان که از سوی بانک مرکزی ژاپن منتشر شد، نشان داد اعتماد تجاری در این کشور در سه ماهه منتهی به مارس که شیوع کرونا به همه بخشها از هتلها گرفته تا خودروسازی آسیب زده، به پایینترین حد در هفت سال گذشته سقوط نموده است.

شاخص مدیران خرید کایشین/مارکیت چین از رکورد ضعیف 40.3 واحد در فوریه به 50.1 واحد در مارس بهبود یافت در حالی که شاخص مدیران خرید آی اچ اس برای کره جنوبی به پایینترین حد از ژانویه سال 2009 رسید که اقتصاد این کشور در حال احیا از بحران مالی دنیای بود.

در ژاپن شاخص مدیران خرید به پایینترین حد از آوریل 2009 نزول کرد و ائتلاف حاکم از دولت خواست یک بسته محرک مالی به میزان حداقل 60 تریلیون یورو معادل 553 میلیارد دلار تهیه کند.

شرکت مشاوره کپیتال اکونومیکس پیش بینی می نماید فراوری ناخالص داخلی دنیای در سال میلادی جاری بیش از سه درصد سقوط کند.

سیاستگذاران در سراسر دنیا برای سر پا نگه داشتن کسب و کارها و حفظ مشاغل و خنثی کردن تبعات مالی پاندمی کرونا، تدابیر محرک مالی و پولی گسترده ای اعلام نموده اند اما تمامی این تدابیر یک گام عقب بوده و نتوانستند مانع از آسیبهای فوری شیوع ویروس کرونا شوند.

بر اساس گزارش رویترز، صندوق بین المللی پول اعلام نموده که پاندمی کرونا اقتصاد دنیای را دچار رکود نموده و از کشورها خواسته است با هزینه های قابل توجه از ورشکستگیها و ناتوانی بازار نوظهور از پرداخت بدهیهایش جلوگیری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 189

به "نبض فعالیت کارخانه های دنیا ضعیف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبض فعالیت کارخانه های دنیا ضعیف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید