ترخیص 900 بیمار بدون دریافت هزینه درمان!

به گزارش بی نهایت اس ام اس، خبرنگاران/سمنان مدیر بیمارستان و مرکز آموزشی، پژوهشی و آموزشی کوثر سمنان از ترخیص 900 بیمار بدون دریافت هزینه درمان آنها در بیش از یک سال اخیر اطلاع داد.

ترخیص 900 بیمار بدون دریافت هزینه درمان!

دکتر محمدتقی فتحعلیان در حاشیه بازدید بی نهایت اس ام اس از این مرکز اظهار کرد: طی 10 ماهه امسال و 6ماهه دوم سال قبل در مجموع نزدیک به 900 بیمار که توانایی پرداخت هزینه های بیمارستان خود را نداشتند از بیمارستان ترخیص شدند.

وی هزینه درمان این حدود 900 نفر را بالغ بر 500 میلیون تومان اعلام و اعلام نمود: عمده این بیماران از اتباع افغان ساکن استان بودند.

مدیر بیمارستان و مرکز آموزشی، پژوهشی و آموزشی کوثر سمنان با بیان اینکه این افراد هیچ گونه پوشش بیمه ای نداشتند افزود: هزینه های درمانی هرکدام از این بیماران از 110 میلیون تومان آغاز و تا 50 ، 20، 10 میلیون تومان و ارقام کمتر ادامه دارد.

این پزشک با اشاره به قوانین کشور در حوزه درمان مراجعین افزود: بیمارستان در هر حال خود را موظف به ارائه خدمت به بیماران و مراجعان می داند.

وی با بیان اینکه این فرایند مدیریت هزینه ها را با مشکل روبرو می نماید افزود: وقتی بیمارستان 500 میلیون تومان در این بخش متضرر و یا 80درصد از هزینه کردهای آن با فاصله 10 تا 15 ماهه به وسیله بیمه ها برمی گردد طبیعی است که بیمارستان با بعضی مسائل روبرو گردد.

فتحعلیان با بیان اینکه هزینه تامین دارو و تجهیزات مصرفی بسیار بالا است اعلام نمود: گردش اقتصادی بیمارستان کوثر سمنان تنها در بخش دارو و تجهیزات مصرفی درمان بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان است.

مدیر بیمارستان و مرکز آموزشی، پژوهشی و آموزشی کوثر سمنان از مراجعه بیش از 98 هزار به این بیمارستان بزرگ در امسال اطلاع داد و گفت: میزان فوتی ها در این بیمارستان در مجموع کمتر 57 صدم مراجعین بوده که رقم بسیار پایینی است و این درحالی است که این بیمارستان پذیرای بیماران بدحالی از سراسر استان و بعضی استان های همجوار است.

وی با بیان اینکه بیش از 70درصد بیماران و مراجعین این بیمارستان بالای 65 سال داشتند ادامه داد: بدیهی است که وجود احتمال مرگ و میر در بیماران سنین بالا و بدحال بیشتر است.

دکتر فتحعلیان با بیان اینکه مرکز آموزشی درمانی کوثر تنها بیمارستان سطح سه استان است اعلام نمود: تمامی بیماران سرطانی، سکته های مغزی و قلبی و...به این مرکز اعزام می شوند.

مدیر بیمارستان و مرکز آموزشی، پژوهشی و آموزشی کوثر سمنان با بیان اینکه بیمارستان های کوثر و امیر سمنان ماهانه 13 اعزام به خارج از استان دارند گفت: در حال حاضر 97.8درصد بیماران در استان درمان و خدمات دریافت می نمایند و شمار اعزامی ها رقم بسیار ناچیزی هستند که عمدتا مربوط به جراجی اطفال، سوختگی و...هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 129

به "ترخیص 900 بیمار بدون دریافت هزینه درمان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترخیص 900 بیمار بدون دریافت هزینه درمان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید