تلگرام 18.5 میلیون دلار جریمه شد

به گزارش بی نهایت اس ام اس به نقل از رویترز، تلگرام برای برطرف اتهامات درباره ارائه یک توکن ثبت نشده، توافق نموده مبلغ 1.2 میلیارد دلار سرمایه جمع آوری شده را به سرمایه گذاران برگرداند و علاوه بر آن جریمه ای 18.5 میلیون دلاری به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا بپردازد.

تلگرام 18.5 میلیون دلار جریمه شد

توکن به سهام دیجیتال یک شرکت گفته می گردد که به عنوان جذب سرمایه برای پروژه مدنظر عرضه می گردد. این نهاد قانونگذاری در اکتبر 2019 میلادی ارائه توکن دیجیتال این پیغام رسان را متوقف کرد.

در واقع کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مانع از توزیع و فروش توکن های رمزارز گرام تلگرام در آمریکا شد زیرا تلگرام با فروش 2.9 میلیارد گرامبه سرمایه گذاران دنیای، سرمایه لازم برای کسب و کارش را فراهم نموده بود.

طبق بیانیه این کمیسیون، دادگاه نیز شرایط تسویه اتهامات علیه تلگرام و شرکت زیرمجموعه صادرکننده بلاکچینتن را پذیرفته است.این درحالی است که تلگرام تا به امروز اتهامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات آمریکا را رد یا تایید ننموده است.از سوی دیگر از آنجا که تلگرام به دلیل دخالت دادگاه نتوانست ارز دیجیتال خود را در مهلت مشخص شده عرضه کند، اکنون باید سرمایه های جمع آوری شده را به خریداران برگرداند.

طبق بیانیه کمیسیون ارز و اوراق بهادار آمریکا در اکتبر 2019 میلادی، تلگرام به 171 خریدار اولیه از سراسر دنیا 2.9 میلیارد رمزارز گرام فروخته و در این فرآیند به 1.7 میلیارد دلار سود دست یافته است. همچنین تلگرام با خودداری از ثبت برنامه عرضه این ارز دیجیتال در اداره این کمیسیون، قانون اوراق بهادار را نقض نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 471

به "تلگرام 18.5 میلیون دلار جریمه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلگرام 18.5 میلیون دلار جریمه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید