خانه های زیرقیمت در محبوب ترین نقطه بازار مسکن

به گزارش بی نهایت اس ام اس، خبرنگاران- میانه قیمت مسکن در منطقه پنج تهران که به شکل سنتی محبوب ترین محدوده خریداران است، به متری 66 میلیون و 480 هزار تومان رسیده. طبق آخرین آمار های رسمی ظرف دی ماه سال جاری به تنهایی 15 درصد از معاملات رسمی آپارتمان های مسکونی در منطقه پنج اجرا شده و به این ترتیب خرید یک خانه 50 متری در این نقطه از تهران به طور میانه سه میلیارد و 324 میلیون تومان بودجه می خواهد. قیمت یک آپارتمان 80 متری در منطقه پنج به شکل میانگین پنج میلیارد و 318 میلیون تومان است و اگر قصد خرید یک خانه 100 متری را دارید، باید شش میلیارد و 648 میلیون تومان پول داشته باشید. این اعداد میانگین قیمت هایی است که از خریدو فروش های رسمی در منطقه پنج استخراج شده است. یعنی ممکن است بین آگهی ها، گزینه هایی ببینید که قیمت هر متر آن با محله هایی مثل زعفرانیه، کامرانیه و نیاوران برابری کند، اما بین همین آگهی با فایل هایی روبرو می شویم که فروشنده حاضر است ملکش را با قیمت کمتری از میانه نرخ منطقه بفروشد. واحد هایی که اصطلاحا زیر قیمت منطقه فروخته می شوند و خیلی از آن ها با امکانات کامل مثل آسانسور و انباری آگهی شده اند.

خانه های زیرقیمت در محبوب ترین نقطه بازار مسکن

قیمت آپارتمان 50 متری در جنت آباد به وسیله فروشنده ای دقیقا سه میلیارد تومان اعلام شده است. یعنی فروشنده حاضر است در ازای 60 میلیون تومان بابت هر مترمربع این واحد را بفروشد که این عدد کمی بیش از شش میلیون زیر قیمت منطقه است. واحد سال 80 در طبقه همکف در یک آپارتمان با سه طبقه ساخته شده و بدون پارکینگ فروخته می شود. فروشنده، داشتن حیاط و ورودی اختصاصی را جزو آپشن های واحد دانسته و در آگهی به کمتر بودن قیمت پیشنهادی اش نسبت به مظنه منطقه اشاره نموده است. یا مثلا در شهرک پرواز یک آپارتمان نقلی دیگری را با قیمت کمتری نسبت به میانگین معاملات دی ماه در آگهی ها پیدا می کنیم که آن را سه میلیارد و 80 میلیون تومان می فروشند. با احتساب متراژ 51 متری آپارتمان، به عدد 60 میلیون و تقریبا 400 هزار تومان به عنوان قیمت هر متر می رسیم. این یکی سال 85 ساخته شده و پارکینگ هم دارد، اما نداشتن آسانسور را می توانیم یکی از ایراد های آن بدانیم. چون واحد طبقه سوم قرار گرفته است.

آپارتمان 80 متری در محدوده سازمان آب تهران که بخشی از منطقه پنج به شمار میرود، با قیمت پنج میلیارد تومان آگهی شده است. واحدی که فروشنده آن تصمیم گرفته قیمت هر متر را 62 میلیون و 500 هزار تومان حساب کند. واحد، زیر قیمت منطقه آگهی شده، اما با تمام امکانات مثل آسانسور، انباری و پارکینگ فروخته می شود و عمر بنا آن به سال 80 برمی شود. در شهران شمالی آپارتمان 79 متری را با همین قیمت می فروشند؛ یعنی پنج میلیارد تومان. به این ترتیب می توانیم قیمت هر متر را کمی بیش از 63 میلیون و 200 هزار تومان حساب کنیم. این یکی هم مثل مورد قبلی هم انباری و پارکینگ دارد، هم آسانسور. سال 88 ساخته شده و تقریبا متری سه میلیون کمتر از میانه قیمت منطقه فروخته می شود.

قیمت آپارتمان 100 متری در شهران شمالی شش میلیارد و 200 میلیون تومان اعلام شده است. متری 62 میلیون تومان که تقریبا چهار میلیون و 500 هزار تومان کمتر از میانه قیمت مسکن در منطقه پنج است و مثل چندتا مورد قبلی که آنالیز کردیم، واحد را با آسانسور، انباری و پارکینگ می فروشند. واحد، دوتا اتاق خواب دارد و سن بنا آن به سال 94 برمی شود. در بلوار لاله یک آپارتمان 100 متری دیگری را اصطلاحا زیر قیمت منطقه آگهی نموده اند. واحدی که قیمتش شش میلیارد و 500 میلیون تومان است و خریدار باید بابت هر مترمربع 65 میلیون تومان بپردازد. آسانسور، انباری و پارکینگ جزو مهمترین امکاناتی است که این واحد دارد و سال ساخت آن به سال 83 مربوط می شود.

خانه های زیر قیمت در منطقه پنج

محدوده

متراژ

عمر بنا

شرح

قیمت پیشنهادی

قیمت هر مترمربع

جنت آباد

50 متر

21 سال

بدون پارکینگ، طبقه همکف

سه میلیارد تومان

60 میلیون تومان

شهرک پرواز

51 متر

16 سال

بدون آسانسور

سه میلیارد و 80 میلیون تومان

60 میلیون تومان

سازمان آب

80 متر

21 سال

با امکانات کامل

پنج میلیارد تومان

62.5 میلیون تومان

شهران شمالی

79 متر

13 سال

با امکانات کامل

پنج میلیارد تومان

63.2 میلیون تومان

شهران شمالی

100 متر

هفت سال

با امکانات کامل

شش میلیارد و 200 میلیون تومان

62 میلیون تومان

منبع: فرارو
انتشار: 8 اسفند 1401 بروزرسانی: 8 اسفند 1401 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1600

به "خانه های زیرقیمت در محبوب ترین نقطه بازار مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه های زیرقیمت در محبوب ترین نقطه بازار مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید