خرید و فروش در بازار خودرو تعطیل است، سال 98 فقط برچسب قیمت ها تغییر کرد

به گزارش بی نهایت اس ام اس، موتمنی گفت: در مجموع سال 98 بازاری برای خودرو به آن صورت وجود نداشت، فقط برچسب قیمت خودروها عوض می شد.

خرید و فروش در بازار خودرو تعطیل است، سال 98 فقط برچسب قیمت ها تغییر کرد

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری بی نهایت اس ام اس، سعید موتمنی رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو تهران گفت: بازار خودرو تعطیل بوده و همه نمایشگاه ها بسته است و هیچ فعالیت خرید و فروشی انجام نمی شود.

وی اضافه نمود: قیمت خودروها همان قیمت های پیش از عید است و در این شرایط هیچ فرد عاقلی به فکر خرید خودرو، جایگزین کردن خودرو یا تبدیل به احسن کردن آن نیست.

به اعتقاد این مقام صنفی، هر قیمتی نیز که این روزها برای خودروها اعلام شود، غلط است، زیرا بازار تعطیل است.

وی به طور اجاقتصادی به بازار خودرو در سال گذشته اشاره کرد و گفت: پارسال فقط در اردیبهشت ماه جنب و جوشی در بازار خودرو شاهد بودیم که متاثر از قیمت سازی ها و افزایش قیمت ها بود، اما پس از آن با ورود نهادهای نظارتی تا شهریورماه بازار آرام بود، پس از آن شیب افزایش کند قیمت ها شروع شد و تا اوایل بهمن به اوج خود رسید و از اواخر بهمن کاهش قیمت ها شروع شد.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو پایتخت یادآور شد: در مجموع سال گذشته بازاری برای خودرو به آن صورت وجود نداشت، فقط برچسب قیمت خودروها عوض می شد و به جز آنهایی که در فضای مجازی خرید و فروش می کردند در عمل خرید و فروشی در نمایشگاه های خودرو شاهد نبودیم.

وی تاکید کرد: این مساله سبب آسیب دیدن کسب و کار فعالان بازار به ویژه افرادی که نمایشگاه های خودرو را اجاره کرده بودند، شد.

موتمنی خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی اقتصادی و شیوع ویروس کرونا، اگر هم فعالیت های اقتصادی شروع شود به نظر نمی رسد افراد برای خرید و فروش خودرو مراجعه کنند و پیش بینی می شود این شرایط تا چند ماه آینده و ریشه کن شدن کامل این ویروس ادامه داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به مسائل یاد شده سازمان امور اقتصادیاتی بخشودگی اقتصادیات سه ماهه بهمن، اسفند و فروردین ماه این صنف را در دستور کار قرار دهد، زیرا نمایشگاه های خودرو سال گذشته در رکود بوده و با شیوع کرونا این رکود شدیدتر نیز شده است.

انتهای پیام/4141

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 322

به "خرید و فروش در بازار خودرو تعطیل است، سال 98 فقط برچسب قیمت ها تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید و فروش در بازار خودرو تعطیل است، سال 98 فقط برچسب قیمت ها تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید