دل به عشقت مبتلا شد در بازار کتاب

به گزارش بی نهایت اس ام اس، کتاب دل به عشقت مبتلا شد نوشته محمد آقاسی منتشر شد.

دل به عشقت مبتلا شد در بازار کتاب

به گزارش خبرنگاران، در معرفی دل به عشقت مبتلا شد توسط نشر نیستان آمده: این کتاب شامل سفرنامه ای از پیاده روی اربعین حسینی در سال 1396 است.

آقاسی در متن این کتاب شرحی مختصر از سفر خود به کشور عراق بازگو نموده است؛ سفری که بیش از هر چیز نمایشی است از تسلیم و شوق و شگفتی موجود در این سفر و سرزمین.

مهمترین ویژگی این کتاب اما نه شرح این سفر که نگاه خاص مردم شناسانه مولف در تدوین متن سفرنامه است. آقاسی در هر بخش از این کتاب که حجمی بالغ بر 54 صفحه دارد، سعی نموده گزارشی کوتاه و در عین حال دقیق از رفتارهای اجتماعی و فردی مردم حاضر در این سفر ارائه کند؛ گزارشی که به تایید او نوعی پدیده شناسی از راهپیمایی عظیم اربعین حسینی است.

آقاسی برای رسیدن به این روایت سعی نموده از متن سفر که تجربه عمومی همه مردم حاضر در آن است خود را رهانده و به حاشیه های جذاب کمتر تجربه و دیده شده در آن دقیق شود. حاشیه هایی که او به آن توجه دارد شامل گزارشی از رفتارهای مردمی و نیز اتفاقات اجتماعی است که در حاشیه این سفر در حال اتفاق است و برای او از همان ابتدای سفر و در راه رسیدن به فرودگاه آغاز و تا انتها سفر ادامه پیدا می کند.

آقاسی در این گزارش در قامت مکتوب ساختن تجربه این سفر سعی می کند تا جای، جای این سفر را به عنوان یک پدیده اجتماعی ببیند و در نتیجه اجزاء مختلف این سفر اعم از چگونگی سفر، پیمودن جهت، مواجهه با ایرانی ها و عراقی ها و رفتارهای آنها همگی در حکم اجزاء سازنده یک کل برای وی عمل می کنند.

او در مقدمه این سفرنامه نوشته است: سخن گفتن از این سفر، به بیان آوردن تجربه ای است که تا خود فرد بدان نرسد بسیاری از موارد را به راحتی نمی تواند قبول کند و لذا از ابتدا این قبیل حرف ها به مرحله بیان نمی رسد. اما نمی توان از تجربیات فرامادی هم نگفت و به راحتی از آن گذشت. سخن از تجربه های معنوی و دینی نیست. سخن از مواردی است چون ایثار و دل گسستن و خصائل انسانی که این روزها کم و کمتر شده و ما هم بدان کمتر پرداخته ایم. سخن از زیبایی هایی است که میان جماعت انبوهی از انسان ها در عصر قحطی انسان و انسانیت رخ عیان نموده و از کنار آن به راحتی عبور نموده ایم.

این کتاب در 54 صفحه و با قیمت 14 هزار تومان توسط نشر نیستان منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 497

به "دل به عشقت مبتلا شد در بازار کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دل به عشقت مبتلا شد در بازار کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید