ربات انسان نمایی که تجهیزات ساختمانی را جابجا می نماید!

به گزارش بی نهایت اس ام اس، یک شرکت ژاپنی به نام JR West در حال آزمایش یک ربات انسان نمای غول پیکر برای انجام کار های ساختمانی است. شرکت راه آهن غرب ژاپن با همکاری Human Machinery Co و Nippon Signal Co این ربات بزرگ الجثه را توسعه می دهد. این ربات دارای یک نیم تنه بزرگ شبیه انسان و پنجه های مکانیکی وحشتناک است.

ربات انسان نمایی که تجهیزات ساختمانی را جابجا می نماید!

به گزارش خبرنگاران، این ربات بر روی یک جرثقیل هیدرولیک نصب شده است و بر روی یک سیستم ریلی حرکت می نماید. یک راهنمایی کننده، با استفاده از عینک واقعیت مجازی این ربات را از راه دور کنترل می نماید. زمانی که راهنمایی کننده سرش را می چرخاند و یا بازو و دست خود را حرکت می دهد، ربات نیز همین کار را از او تقلید می نماید. کنترل کننده با انجام این حرکات فرمان بلند کردن لوازم سنگین را صادر می نماید. بعلاوه با استفاده از یک جفت دستگیره شخص کنترل کننده ربات قادر به کنترل بازو ها و دست های دستگاه و راهنمایی ربات است.

این شرکت می گوید: ما در حال توسعه تجهیزات سنگین راه آهن چند منظوره و ربات هایی برای حمل تجهیزات سنگین هستیم. ما یک ماشین سنگین همه کاره را توسعه داده ایم که می تواند انواع تجهیزات نصب شده در مکان های مرتفع را اداره کند. هدف ما از این کار مکانیزه کردن کار های سخت و بهبود بهره وری و ایمنی است.

این ربات چندین کار می تواند انجام دهد؛ مانند تعمیر و نگهداری ابزارها و تمیز کردن خطوط برق با یک برس چند زاویه ای که مخصوص این کار طراحی شده است. این ربات انسان نما نسبتا کند است، اما مهارت قابل توجهی از خود نشان می دهد. با سپردن کار های سخت به ربات های ساختمانی، شاهد کاهش خطرات این مشاغل سخت مانند برق گرفتگی و سقوط برای انسان ها خواهیم بود. سازندگان این ربات بعلاوه می گویند هدفشان از ساخت این ربات کاهش 30 درصدی نیروی انسانی مورد احتیاج است، زیرا جمعیت ژاپن روز به روز در حال کاهش است.

منبع: thenextweb

منبع: فرارو
انتشار: 8 تیر 1401 بروزرسانی: 8 تیر 1401 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1464

به "ربات انسان نمایی که تجهیزات ساختمانی را جابجا می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات انسان نمایی که تجهیزات ساختمانی را جابجا می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید